دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۶
کد خبر: ۴۰۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور طی روز‌های آینده را تشریح کرد و گفت: از جمعه ناپایداری‌های جوی وارد تهران می‌شود.
تیتر20- فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تمامی استان‌های کشور طی چند روز آینده گفت: امروز اغلب مناطق کشور جوی آرام را دارند و در شهر‌های صنعتی افزایش آلاینده های جوی و آلودگی هوا را داریم. بعد از ظهر امروز یک موج کم دامنه از دامنه‌های زاگرس وارد می‌شود و باعث بارش پراکنده باران در غرب و شمال غرب کشور می‌شود. در ارتفاعات و بخش‌هایی از استان اردبیل بارش برف را داریم.

گودرزی در ادامه درباره وضعیت جوی کشور طی فردا جمعه گفت: فردا سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش باران و برف در این مناطق می‌شود. گستره فعالیت این سامانه دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب غرب است و شنبه این سامانه تقویت می‌شود و جنوب و مرکز را در بر می‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: شنبه شرق و جنوب شرق با وزش باد‌های شدید رو به رو خواهد بود و شدت بارش‌ها طی روز شنبه در شمال خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب ایلام، لرستان، جنوب استان مرکزی، شمال کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی است و بارش‌ها در این مناطق موجب آب گرفتی و سیلابی شدن مسیر‌ها می شود.

گودرزی در ادامه افزود: تا اواسط هفته آتی این بارش‌ها ادامه دارد. شمال کشور و سواحل از شنبه تا دوشنبه بارش باران را دارند.

وی در ادامه درباره وضعیت جوی تهران طی سه روز آینده گفت: تهران امروز ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. جمعه ناپایداری های جوی وارد تهران می‌شود و فردا بعد از ظهر بارش پراکنده را داریم و شنبه و یک شنبه تهران با بارش باران و برف همراه خواهد بود./میزان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: