چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
کد خبر: ۴۰۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
قصه بازی سه شنبه فرق دارد، فرهاد مهمترین شطرنج زندگی‌اش را سه شنبه بازی خواهد کرد.
تیتر20- تیم خسته استقلال از بی برنامگی، بی تمرینی، با شرایط سخت پرواز به دوبی رفت و الکویت را با ترکیبی از پرس و حمله با ۳گل شکست داد، شکستی که اگر بی دقتی ها نبود می توانست سنگین تر هم باشد.

روز خوب حسینی شنبه خوب استقلال را تکمیل کرد، حسینی در چندین مورد به جهت تاکتیک باز استقلال و ایجاد موقعیت برای حریف به خصوص از دقیقه ۶۰ به بعد به جهت میل به افزایش گل در بازیکنان استقلال مجبور به واکنش شد تا در پایان بازی تابلو نتیجه ۳ بر صفر به نفع استقلال را نشان دهد.

ولی قصه روز سه شنبه فرق دارد.

الریان که آخرین بازی لیگ خود را روز پنج شنبه با شکست ۴ بر دو برابر الغرافه پشت سرگذاشت، الریانی است که ماه گذشته ۴ گل به الدحیل زده.

استراحت بیشتر، تمرین مناسب و وجود ستاره هایی از جمله تاباتا هافبک وسط خوش فکر و تمام نشدنی الریان در کنار یاسین براهیمی و یوهان بولی ساحل عاجی خط حمله الریان را خطرناک نشان میدهد. به نظر میرسد در صورت اتخاذ تاکتیک نامناسب خط دفاع استقلال که آسیب پذیر نشان میدهد روز سختی برابر ستاره های گرانقیمت الریان خواهد داشت. خط دفاعی که دو عنصر مهم آن عارف غلامی و سیاوش یزدانی نیز به دلیل آسیب دیدگی غایبند.

استراماچونی با روش ۲_۵_۳ نوین از هفته ششم با پرس و پوشش فضاهای خالی و کشیدن خط دفاع به نیمه های زمین موفق شد با پیروزی های پی در پی و ارائه فوتبال چشم نواز به صدر جدول برسد.

تیم استقلال که بر اساس داشته های حریف و مهره خوانی بازی میکرد در اصفهان با تاکتیک پرس و حمله سپاهان آزار داد ولی یک هفته بعد در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی با تغییر تاکتیک فضا را از خط حمله پدیده گرفت و باآرامش و بستن منفذهای دفاعی و استفاده از موقعیت های ایجاد شده تیر خلاص به پدیده را زد. تفکری که میتواند راهگشای بازی سه شنبه باشد.

استقلال برای بردن باید برای خط جلوی الریان برنامه داشته باشد، یارگیری من تو من با یاسین براهیمی و یوهان بولی، قطع ارتباط هافبک ها و خط دفاع الریان با تاباتا کلید برد استقلال در برابر الریان است. الریانی که در لیگ قطر با خط حمله خوب که در ۱۳ بازی ۲۷ گل زده است و با ۱۱ گل خورده خط دفاعی ضعیفی دارد و این یعنی فرصت برای شیخ دیاباته و قائدی به اندازه کافی هست.

سه شنبه فرهاد میتواند متولد شود، فرهاد مربی باید مثل فرهاد بازیکن سه شنبه را متفاوت رقم بزند. فرهاد تا دربی سه بازی دیگر دارد، فرهاد در این ده روز میتواند مثل روزهای بزرگی که در بازیگری ساخت، دل ها را با خود همراه کند. یادمان باشد استقلالی ها سه شنبه برای رئیس بازی می‌کنند. شرایط را برای شادی کودک بلوچی که منتظر صعود استقلال است فراهم کنید.

سه شنبه کم نیستند مثل کودکان بلوچ که در خیال خود فارغ از تمامی مشکلات بعد از صعود در خانه حریف مشت ها را گره کرده اند و برای ستاره سوم رویا میسازند./خبرگزاری فوتبال ایران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: