جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹
کد خبر: ۴۰۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
تحصیل در خارج از کشور، خصوصا برای دانشجویان مستعد، بسیار مهم بوده و جز بزرگترین اهداف زندگی آن ها محسوب می شود.
تیتر20- دانشجویان علاقمند معمولا به دنبال این هستند که بتوانند از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا پذیرش بگیرند و این مورد برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. آلمان یکی از کشورهایی بوده که دانشگاه های بین المللی خوبی داشته و توانسته جای خود را در لیست برترین کشورهای دنیا در زمینه آموزش عالی باز کند. 15 دانشگاه آلمان در لیست 250 دانشگاه برتر دنیا و 31 دانشگاه این کشور در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. از این رو، مدارک تحصیلی بهترین دانشگاه های آلمان دارای اعتبار بسیار بالایی در دنیا بوده و دارنده آن می تواند شغل مناسبی را در دیگر نقاط دنیا بدست آورد. این مورد در کنار گزینه های دیگری چون هزینه تحصیل بسیار پایین یا در برخی موارد رایگان و سهولت دریافت ویزا، مواردی هستند که باعث محبوبیت دانشگاه های آلمان در بین دانشجویان ایرانی شده اند. در ادامه مطلب بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل با ما همراه باشید تا هرچه بیشتر با شهرهای دانشجویی آلمان آشنا شوید و بهترین انتخابتان را انجام دهید.
مونیخ (München)

مونیخ، سومین شهر پرجمعیت آلمان بوده که در جنوب این کشور و در مرکز ایالت باواریا قرار دارد. این شهر دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی بوده و به دلیل وجود جشنواره های دیدنی بی نظیری که همه ساله در آن برگزار می شوند، معروف شده است. این شهر یکی از مهمترین مراکز فرهنگی اروپا بوده و به همین دلیل در لیست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار گرفته است. همچنین، لازم هست بدانید که این شهر یکی از معروف ترین شهرهای دانشجویی آلمان بحساب می آید و دارای دو دانشگاه بین المللی معتبر است:

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (Ludwig Maximilians-Universität München): این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های آلمان بوده که در سال 1472 در این شهر تاسیس شد. تاکنون 14 نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل در زمینه های مختلف پزشکی، شیمی و فیزیک شده اند. دانشگاه لودویگ در سال 2017 موفق به کسب رتبه 60 جهانی شد.

دانشگاه فنی مونیخ (Technische Universität München): دانشگاه فنی مونیخ یک دانشگاه تحقیقاتی بوده و در لیست 3 دانشگاه برتر آلمان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1868 تاسیس شده و تاکنون 13 جایزه نوبل را در لیست افتخارات خود قرار داده است. دانشگاه فنی مونیخ در سال 2017 رتبه 68 جهانی را کسب کرد.
برلین (Berlin)

برلین، بزرگترین شهر آلمان و پایتخت این کشور هست که از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار بوده و جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیاری را در خود جای داد. از این رو، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا محسوب می شود. برلین را از لحاظ مدرن بودن و بروز بودن می توان با شهرهای بزرگی چون نیویورک و لندن هم تراز دانست. این شهر به دلیل فضای فرهنگی متنوع، هم زیستی دوستانه مردم و ارزان بودن به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل تبدیل شد. برلین دارای 3 دانشگاه معتبر است که در لیست 200 دانشگاه برتر جهان جای دارند:

دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt-Universität zu Berlin): این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان بوده که در سال 1811 در رشته های پزشکی، قانون، الهیات و فلسفه کار خود را آغاز کرد. این دانشگاه در 2 قرن اخیر بزرگترین متفکران آلمانی را در خود پرورش داده و تاکنون 40 برنده جایزه نوبل را در کارنامه افتخارات خود دارد. دانشگاه هومبولت در سال 2017 رتبه 121 جهانی را کسب کرد.

دانشگاه آزاد برلین (Freie Universität Berlin): این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های آلمان بوده که 1948 در شهر برلین افتتاح شد. دانشگاه آزاد برلین در سال 2017 رتبه 123 جهانی را کسب کرد.

دانشگاه فنی برلین (Technische Universität Berlin): این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا بوده که در سال 1879 در شهر برلین تاسیس شد. دانشگاه فنی برلین در سال 2017 رتبه 164 جهانی را کسب کرد.
فرانکفورت (Frankfurt)

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر ایالت هسن این کشور بوده و به عنوان مهمترین شهر اقتصادی قاره اروپا شناخته شده و بانک مرکزی اروپا را در خود جای داده است. همین مسئله باعث شده تا فرودگاه این شهر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد و به یکی از پرترددترین فرودگاه های اروپا تبدیل شود. علاوه بر این، فرانکفورت از نظر ادبی و هنری نیز بسیار غنی بوده و همه ساله میزبان جشنواره های موسیقی متنوعی هست. دانشگاه گوته فرانکفورت (Goethe Universität Frankfurt) در سال 1914 در این مورد از شهرهای دانشجویی آلمان افتتاح شده و به یاد شاعر و دانشمند بزرگ آلمانی گوته نامگذاری شد. این دانشگاه در رشته هایی چون اقتصاد و تجارت، پزشکی و فیزیک بسیار معروف بوده و تاکنون 18 جایزه نوبل را در لیست افتخارات خود دارد. دانشگاه گوته یکی از معتبرترین دانشگاه های فرانکفورت محسوب شده و رتبه 264 جهانی را در بین برترین دانشگاه های دنیا به خود اختصاص داد.
کلن (Cologne)

کلن یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان و چهارمین شهر بزرگ این کشور هست. این شهر در غرب کشور آلمان واقع شده و دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی است. از جمله جاذبه های طبیعی کلن می توان به رود راین اشاره کرد که جلوه ای خاص به آن داده است. از مهمترین ویژگی های این مورد از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل که باعث محبوبیت آن در بین دانشجویان شده، وجود قطار مستقیم و رفت و آمد راحت آن به غرب اروپاست. شهرهایی چون بروکسل، پاریس، لوکزامبورگ و آمستردام در فاصله نزدیکی از کلن قرار داشته و به راحتی قابل دسترسی هستند. دانشگاه کلن (Universität Köln) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا بوده که در سال 1388 در این شهر افتتاح شد. این دانشگاه بزرگترین فیلسوفان سده میانی اروپا را در خود پرورش داده و تعدادی از برندگان جوایز نوبل را نیز در کارنامه افتخارات خود دارد. دانشگاه کلن یکی از برترین دانشگاه های آلمان محسوب شده و در رتبه 347 جهانی را در بین برترین دانشگاه های دنیا دارد.
هایدلبرگ (Heidelberg)

هایدلبرگ یکی از برترین شهرهای دانشجویی آلمان بوده که در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد. این شهر دارای قلعه های تاریخی، پل های دیدنی، خیابان ها و میدان های سنگفرش شده زیبایی است که جلوه خاصی به آن داده و باعث جذب گردشگران زیادی شده است. هایدلبرگ در گذشته یکی از مراکز مهم دانش و هنر در آلمان بوده و از این رو، امروزه پژوهشکده های متعددی در این شهر دیده می شوند که همان راه و رسم را پیش گرفته و در این زمینه بهترین بوده اند. دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg) قدیمی ترین دانشگاه آلمان بوده که در سال 1386 در شهر هایدلبرگ تاسیس شد. این دانشگاه موفقیت های بسیاری را در زمینه های مختلف پزشکی، فیزیک، شیمی و ادبیات کسب کرده و تاکنون بیش از 50 جایزه نوبل را در لیست افتخارات خود گنجانده است. دانشگاه روپرشت رتبه 72 جهانی را در بین برترین دانشگاه های دنیا دارد./ همگردی
برچسب ها: تحصیل ، آلمان ، مونیخ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: