دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
کد خبر: ۴۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
سپند امیرسلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون درباره شهرآورد دور رفت گفت : به نظرم دربی رفت که پرسپولیس با کالدرون پیروز شد بدترین برد تاریخ دربی بود و اصلاً لذتی نداشت.
تیتر20-سپند امیرسلیمانی یکی از هنرمندانی است که با وجود مشغله کاری زیاد، فوتبال و البته بازی‌های تیم محبوبش را مو به مو پیگیری می‌کند.

با سپند در خصوص شرایط این روز‌های پرسپولیس، حضور گل‌محمدی، رفتن کالدرون، انتخاب سرمربی تیم ملی و سایر مسائل گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

اوضاع این روز‌های پرسپولیس چطور است؟

سپند امیرسلیمانی گفت :شرایط حداقل در لیگ برتر خوب است و پرسپولیس با اختلاف امتیاز مناسب در صدر جدول حضور دارد و امید اول قهرمانی به حساب می‌آید، ولی به نظرم یک مشکلی وجود دارد.

چه مشکلی؟

سپند امیرسلیمانی گفت :مشکل تغییر سبک بازی پرسپولیس است که در زمان کالدرون دفاع و ضد حمله بود، ولی با آمدن یحیی فوتبال مالکانه در دستور کار قرار گرفت. خودم به شدت طرفدار یحیی و این سبک فوتبال هستم، ولی تغییر ناگهانی مدل بازی پرسپولیس کمی نتیجه‌گیری به خصوص در آسیا را مشکل کرده است. امیدوارم پرسپولیس در هر سه جامی که حضور دارد نتایج فوق‌العاده‌ای بگیرد و ما شاد شویم.

کلاً رفتن کالدرون را چطور دیدی؟

سپند امیرسلیمانی گفت :خب با توجه به شرایطی که وجود داشت رفتن کالدرون اجتناب‌ناپذیر بود. واقعیت این است که کالدرون اصلاً به دل من نمی‌نشست. نه خوش‌لباس بود، نه خوش‌ادا و نه خوش‌صحبت. به نظرم دربی رفت که پرسپولیس با کالدرون پیروز شد بدترین برد تاریخ دربی بود و اصلاً لذتی نداشت. من یک شوهرخاله دارم عین کالدرون بود. هر وقت او را می‌بینم یاد کالدرون می‌افتم.

آخرین دربی را کجا و با چه کسانی دیدی؟

سپند امیرسلیمانی گفت :من در شیراز بودم و بازی را در هتل و تنها دیدم. اکثر اوقات همین‌طور است. اگر تو جمع باشیم کل‌کل‌ها به شدت بالا می‌رود و این موضوع خطرناک است (با خنده) به همین دلیل سعی می‌کنم تنها بازی‌ها را دنبال کنم. البته باید اعتراف کنم فوتبال دیگر جذابیت قبل را ندارد و مثل سابق هیجان زیادی برای دیدن بازی‌ها ندارم. من به خاطر مجتبی محرمی عاشق فوتبال و پرسپولیس شدم.

سپند امیرسلیمانی گفت :خب فوتبال ورزش مورد علاقه خیلی از مردم است و خیلی‌ها دغدغه‌شان فوتبال است. مایلی‌کهن مربی مورد علاقه من نبوده و نیست، ولی حرفش را رک و بی‌پرده می‌زد یا علی دایی. ولی الان یکسری آدم در فدراسیون فوتبال حضور دارند و بسیاری از مردم را از فوتبال گله مند کرده اند.

آمدن اسکوچیچ به تیم ملی را چطور می‌بینی؟

سپند امیرسلیمانی گفت :من از او خیلی شناختی ندارم، ولی در تیم‌هایی که بود عملکرد فنی بدی نداشت، ولی خود اسکوچیچ می‌داند که تیم ملی ایران از او گنده‌تر است و به این موضوع اعتراف کرد. واقعیت این است بعد از رفتن کی‌روش انتخاب خیلی سخت شد و نتوانستیم جایگزین خوبی برای او پیدا کنیم. ویلموتس که قاطی باقالیا بود و برای تفریح به ایران آمده بود. خلاصه اینکه خیلی به این تیم ملی خوشبین نیستم.

گرفتن میزبانی از تیم‌های ایرانی را چطور می‌بینی؟

سپند امیرسلیمانی گفت :به نظرم در صورتی که میزبانی را نمی گرفتیم اصلاً نباید در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کردیم، چون جنگ نابرابر بود . نه میزبانی داشتیم نه زمین و نه امکانات لازم. تیم‌های دیگر ۲۰ تا زمین تمرین خوب دارند و ستاره‌های چند میلیون دلاری مثل مانژوکیچ را می‌خرند، ولی تیم‌های ما چه؟ به نظرم آن‌ها گناه دارند که باید در جنگ نابرابر شرکت کنند. مدیران هم همیشه می‌گویند خدا با ماست. وقتی این جمله را می‌شنوم یاد دیالوگ فیلم نجات سرباز رایان می‌افتم که آن سرباز در پاسخ به سربازی که فریاد زد خدا با ماست گفت: «پس چه کسی با آنهاست؟» مثلاً در استقلال همه مدیران پشت فرهاد، قائدی و دیاباته پنهان می‌شوند در حالی که هواداران این تیم باید به وضعیت موجود اعتراض کنند نه اینکه به خاطر قهرمانی در چندین سال قبل هنوز کری بخوانند. البته که وضعیت پرسپولیس و سپاهان هم بهتر از استقلال نیست، چون مدیریت در فوتبال ما بسیار ضعیف است.

پرسپولیس می‌تواند امسال هم قهرمان شود؟

سپند امیرسلیمانی گفت :در آسیا بعید می‌دانم هیچ تیم ایرانی قهرمان شود، ولی در لیگ برتر اگر یحیی دو، سه بازی آینده را به سلامت بگذراند امسال هم قهرمان لیگ برتر خواهد شد./خبرورزشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: