جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
کد خبر: ۴۱۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
براساس آخرین خبرهای واصله، زیان کرونا بر گردشگری فرانسه میزان 10 میلیارد یورو گزارش شده است.
تیتر20- "ژان باتیست لوموین" وزیر مشاور وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه گفت: فرانسه می تواند در چهار ماه ابتدایی سال به دنبال شیوع کرونا تا 10 میلیارد یورو درآمد ناشی از گردشگری را از دست بدهد. همچنین شبکه خبری فرانس24 اعلام کرد که پس از موزه لوور، برج ایفل نیز به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به روی گردشگران بسته شد. تعطیلی ایفل ضربه سخت دیگری به بخش گردشگری فرانسه وارد کرده است.

به نوشته لوپاریزین، تاکنون در فرانسه 79 نفر فرد آلوده به کرونا جان خود را از دست داده اند. همچنین ابتلای 3361 نفر به کرونا در این کشور تایید شده است. لوپاریزین در عین حال به نقل از "ادوارد فیلیپ" نخست وزیر فرانسه از ممنوعیت تجمعات بیش از یکصد نفر در این کشور به دنبال شیوع کرونا خبر داد و نوشت که این اقدام شدید دیگر برای مهار شیوع کروناست.

پیشتر در چند مرحله، تجمعات بیش از 10هزار نفر، 5 هزار نفر و یک هزار نفر در فرانسه به دلیل شیوع کرونا ممنوع اعلام شده بود. "اولیویه وران" وزیر بهداشت فرانسه هم گفته مراکز مراقبت از کودکان در خانه که کمتر از 10 کودک را نگهداری می کنند می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

چندی پیش «ایرفرانس» نسبت به زیان 200میلیون یورویی این شرکت به دلیل تاثیر مالی ناشی از بحران کرونا هشدار داد. ایرفرانس انتظار دارد که 3600پرواز خود را در ماه مارس به دلیل اپیدمی کرونا لغو کند. «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد که اکنون قاره اروپا کانون شیوع ویروس کرونا است، آدهانوم گفت: بیش از پنج هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و قاره اروپا اکنون کانون شیوع این ویروس است.

وی تأکید کرد که نهادها و مؤسسات بهداشتی جهان باید آماده استقبال از شمار زیادی بیمار باشند./ ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: