دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
کد خبر: ۴۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را افزایش دهیم.
تیتر20-حمید حسینی با اشاره به وضعیت صادرات به عراق در شرایط کنونی شیوع کرونا اظهار داشت: علیرغم اعلام ترزیق 850 میلیارد دلاری امریکا و 320 میلیارد پوندی انگلیس شاهد سقوط شدید ارزش سهام و قیمت طلا بودیم و فقط بورس نیویورک 13 درصد ارزش خود را از دست داد و چین اعلام کرد که 13.5درصد از تولیدات صنعتی این کشور کاهش یافته است.

وی در ادامه به اوضاع شیوع کرونا در جهان اشاره و تصریح کرد: با وجود آزمایش اولین واکسن ویروس کرونا در آمریکا باز شاهد وحشت کشورهای غربی خصوصا امریکا، کانادا، انگلیس و روسیه هستیم و تعداد مبتلایان روزانه در حال افزایش است.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی همچنین گفت: آمار صادرات ۱۱ ماهه کشور منتشر و اعلام شد که از صادرات 38.5 میلیاردی کشور 23 درصد سهم چین و 22 درصد سهم عراق بوده است که حاکی از صادرات 8.350 میلیون دلاری به عراق است و این امیدواری وجود دارد که با وجود بسته بودن مرزهای دولت مرکزی عراق موفق شویم با استفاده از گمرکات اقلیم صادرات را به 9 میلیارد دلار برسانیم./ ایلنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: