جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۶
کد خبر: ۴۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
نقاهتگاه اضطراری شهر اردکان با 100 تخت از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برای قرنطینه بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجهیز شد . همچنین بالغ بر 33 میلیارد و 200 میلیون ریال نیز برای کمک به طرح مقابله با کرونا به مراکز نظارتی و پزشکی استان یزد و شهرستان اردکان کمک نقدی اهدا شده است .
تیتر20- از ۱۰ آذر ماه سال ۱۳۹۸ همزمان با شیوع بیماری آنفولانزا در کشور و همه گیر شدن بیماری کرونا در چین، اقدامات آموزشی برای پیشگیری از فراگیر شدن این بیماری ها در واحدهای HSE مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو آغاز شد و پس از اعلام ورود این ویروس در کشور در سریعترین زمان و بدون فوت وقت و با تاکید مدیران هر بخش با تشکیل ستاد مقابله با بحران در هر واحد اقدام به آموزش ، و تدابیر ایمنی و بهداشتی برای مقابله با این بیماری بصورت گسترده ادامه یافت .
برگزاری کلاس آموزشی برای پرسنل توسط کارشناس مسئول بیماریهای مرکز بهداشت اردکان .‏‎-هماهنگی با شرکت های پیمانکار جهت گندزدایی و ضدعفونی نمودن محل های پر تردد و محل های عمومی و مهمانسراها .
تهیه و نصب پیامهای آموزشی ، بازدارنده و انگیزشی در تمامی واحدها و سطح شهر ها، تغییر ساعت کار پرسنل ، طراحی چک لیست سلامت روزانه پرسنل در بدو ورود به مجتمع ها و مقایسه با روزهای قبل و ضدعفونی مستمر کلیه ماشین آلات سنگین و سبک مورد استفاده ترانسپورت اعم از لودرها، جرثقیل ها، کامیونها، لیفتراکها از جمله اقدامات پیشگیرانه بوده است .
بر اساس همین گزارش در ادامه طرح مقابله با شیوع کرونا از ۲۷ اسفند ماه چادرملو با تشکیل ۱۲ اکیپ مکانیزه و مجهز به لوازم و وسایل ضد عفونی کننده با هماهنگی ستادهای محلی اقدام به اعزام این گروها به شهر های اردکان ، عقدا، میبد و روستاهای مجاور نمود تا نسبت به ضد عفونی کردن اماکن عمومی این مناطق اقدام نمایند. به همین منظور تا کنون با تهیه ۱۰ دستگاه تانکر ، ۲۰ دستگاه ماشین آلات مجهز به وسایل ضد عفونی کننده ، ۲۵ تن مواد ضد عفونی کننده مایع و جامد، و دهها هزار عدد ماسک و دستکش و توزیع آن بین شهروندان و پاکسازی اماکن عمومی اقدام کرده است که این خدمات رسانی همچنان ادامه دارد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: