دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
کد خبر: ۴۳۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران:
ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان اینکه واردات چادر مشکی دست مافیاست، گفت: دولت اگر از بخش‌خصوصی در تولید چادر مشکی به‌صورت کامل حمایت کند تا پایان سال می‌توان بیش از ۵۰ درصد نیاز بازار را از تولیدات داخلی برآورده کرد.
واردات چادر مشکی دست مافیاستتیتر20- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران درباره میزان کالای قاچاق پوشاک و تاثیر آن بر بازار گفت: به جای آنکه واردات پوشاک به کشور آزاد شود تا جلوی قاچاق گرفته شود بهتر است اجازه واردات مواد اولیه به تولیدکنندگان پوشاک داده شود، زیرا یکی از دلایل اصلی که تولیدکنندگان پوشاک اقدام به تعطیلی کارگاه‌های خود می‌کنند، نبود مواد اولیه است.
واردات چادر مشکی دست مافیاست

ابوالقاسم شیرازی بیان کرد: دولت اگر از بخش‌خصوصی در تولید چادر مشکی به‌صورت کامل حمایت کند تا پایان سال می‌توان بیش از ۵۰ درصد نیاز بازار را از تولیدات داخلی برآورده کرد.

وی ادامه داد: قیمت مواد اولیه و به‌خصوص پارچه نسبت به سال قبل افزایش یافته است به همین دلیل می‌توان برای حداقل مدت محدودی واردات پارچه را آزاد کرد. هم‌اکنون حدود ۲۰ هزار واحد صنفى در اتحادیه عضو هستند که به‌صورت میانگین هر کارگاه تولیدی و فروشندگى اگر چهار کارگر داشته باشد قطعا تعطیلی این کارگاه‌ها باعث بیکاری صد‌ها هزار نفر می‌شود.

شیرازی افزود: هرچند ما در تولید برخی از انواع لباس زنانه دچار مشکلاتی هستیم با پیگیری‌هایی که از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و نهاد‌های دیگر شده، یک فرصت سه ماهه تعیین شده تا با واردات لباس دست دوم برخورد جدى شود. البته لباس دست دوم که به تاناکورایی معروف است فقط حدود کمتر از ۲ درصد بازار را تشکیل می‌دهد و مشتری عمومی ندارد و مشتریان آن‌ها افراد ثابت و خاصى هستند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون تولید چادر مشکی در کشور گفت: برای واردات، تولید و عرضه چادر مشکی از سال‌های قبل یک مافیایی تشکیل شده است که اجازه نمی‌داد کشور در تولید چادر مشکی خودکفا شود و سود آن مافیا در واردات بود.

شیرازی ادامه داد: هرچند دولت درحال برخورد با مافیای چادر مشکی است، اما تا زمانی که نیاز در کشور تامین نشود نمی‌توانیم جلوی واردات را بگیریم و هم‌اکنون تولیدات داخلی حدود ۲۰درصد نیاز مشتریان به چادر مشکی را تامین می‌کند./ دنیای اقتصاد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: