پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۷
کد خبر: ۴۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: عرضه مسکن در بورس امکان‌پذیر است اما چنانچه مسکن در بورس عرضه شود قیمت مسکن گران می‌شود و این گرانی قیمت مسکن قابل کنترل هم نیست.
آیا عرضه مسکن در بورس امکان‌پذیر است؟تیتر20- دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در پاسخ به این پرسش که آیا عرضه مسکن در بورس امکان‌پذیر است؟  گفت: عرضه مسکن در بورس امکان‌پذیر است اما برخی متوجه افزایش قیمت مسکن نیستند. چنانچه مسکن در بورس عرضه شود قیمت مسکن گران می‌شود و این گرانی قیمت مسکن قابل کنترل هم نیست.

محمدعلی ربانی در ادامه افزود: از زمانی که آهن و سیمان در بورس عرضه شد قیمت آهن گران شد و امروز قیمت آهن نیز قابل کنترل نیست.

او اظهار کرد: اگر عرضه مسکن از طریق سیستم دولتی کنترل شود ممکن است برخی مباحث غیرواقعی نیز مطرح شود. مثل سهام پتروشیمی‌ها که از مردم چندین برابر پول گرفتند اما در عمل سود واقعی نبود. معتقدیم که عرضه مسکن در بورس مصلحت نیست که انجام شود. هر چند که ممکن است برخی نکات مثبت هم داشته باشد، به عنوان مثال اگر پروژه واقعی در مسکن عرضه شود برای سازنده تامین اعتبار مالی می‌شود، همین موضوع مشکل مالی سازنده‌ها را برطرف خواهد کرد./ تجارت نیوز

برچسب ها: مسکن ، بورس ، قیمت مسکن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: