يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
کد خبر: ۴۳۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
هنوز در ماجرای رفتن استراماچونی علامت سؤال و ابهام زیاد است که پاسخ روشنی به آن‌ها نداده‌اند.
استراماچونی، ابزاری در دعواهای مدیریتی استقلال/بالاخره چه کسی آن مرد را فراری داد؟!تیتر20- آندره آ استراماچونی 2 بازی مانده به تعطیلات نیم‌فصل و شب قبل از بازی با پیکان به دلیل اختلاف با امیرحسین فتحی استقلال صدرنشین را ترک کرد. بعدازآن هم کلی ماجرا پیش آمد و مدیران باشگاه برای پرداخت مطالبات معوق مرد ایتالیایی دست به دامن وزارت ورزش و وزارت امور خارجه شدند تا اینکه توانستند در روز جمعه 29 آذر مبلغ 160 هزار یورو به‌حساب استراماچونی واریز کردند اما این قائله تمام نشد و درنهایت مرد ایتالیایی شروط 11 گانه‌ای را پیش پای باشگاه قرارداد که  طبق آنچه اعلام شد کاهش مدت قرارداد،دریافت یکجای مبلغ قرارداد و اختصاص 900هزار یورو برای نقل و انتقالات نیم‌فصل ازجمله مهم‌ترین آن‌ها بود.

در پایان  این شروط یازده‌گانه با حروف درشت تأکید شده "شروط فوق قابل‌مذاکره نبوده و تنها از طرف ما قابلیت اصلاح خواهد داشت. ضمناً این شروط تنها در صورتی دارای اعتبار است که مراتب موافقت با آن، از سوی باشگاه استقلال تا ۲۴ ساعت آینده از طریق ایمیل به ما ابلاغ شود." استقلالی‌ها هم اعلام گفتند که غیر از بند پرداخت یکجای دستمزد با 10 بند دیگر مشکلی ندارند.هرچند بعداً مشخص شد

آن‌ها توانایی تسویه‌حساب با بازیکنان ازجمله شیخ دیاباته و هرویه میلیچ را نداشتند، در تأمین زمین تمرین مناسب ناکام بودند و حتی به‌اندازه یک‌سوم 900 هزار یورو هم پول برای تقویت تیم و خرید بازیکن ندارند و استقلال با فرهاد مجیدی برای سفر به امارات و قطر و بازی در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا مجبور شد با شرایط سخت و سنگین پول نزول کند! ماجرای استراماچونی و استقلال سال گذشته بسته شد اما نام استراماچونی در جنگ‌ودعواهای مدیریتی به ابزاری برای تهدید و تخریب دیگری تبدیل‌شده است!

ابتدا عنوان شد که استراماچونی به خاطر مصاحبه علی فتح‌الله زاده و اعلام کردن درخواست‌هایش قید بازگشت به استقلال را زده است و خواهان استعفای این عضو هیات مدیره بود. بعد که اسماعیل خلیل زاده و علی خطیر برای مذاکره با وکیل استراماچونی به دوحه رفتند سند قرارداد مرد ایتالیایی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت و عنوان شد به همین دلیل مذاکرات قبل از شروع منتفی شد.

البته بعداً با صحبت‌های استراماچونی معلوم شد از ابتدا هم قرار نبوده این مربی برای بازگشت به استقلال مذاکره‌ای کند و نماینده‌ای را به دوحه بفرستد و هدف خلیل زاده و معاون سابق مذاکره با دی بیاسی بود نه برگرداندن استراماچونی!؟ بعد توپ را به زمین امیرحسین فتحی و کامران منزوی و میرشاد ماجدی انداختند و گفتند اگر مدیرعامل باشگاه شب قبل از بازی با پیکان استعفا می‌داد استراماچونی نمی‌رفت اما 2 عضو هیات مدیره نظر فتحی برای استعفا را تغییر دادند تا مرد ایتالیایی رفتنی شود.

هنوز در ماجرای رفتن استراماچونی علامت سؤال و ابهام زیاد است که پاسخ روشنی به آن‌ها نداده‌اند.بااین‌وجود در نگاه کلی و در مقاطع مختلف تمام مدیران وقت باشگاه استقلال به‌نوعی دستی در این آتش دارند و به نظر می‌رسد یک وحدت رأی و رویه برای قطع همکاری با استراماچونی در بین آن‌ها وجود داشت. حالا همان مدیران که باهم بر سر جنگ‌ودعوا آمده‌اند می‌خواهند با سنگ استراماچونی دیگری بزنند.حاجی‌‌ ‌فتح اله زاده که از مصاحبه‌های به‌جامانده‌اش در دوران هم مشخص است چندان موافق ادامه حضور استراماچونی در استقلال نبود.

او هشدار داده بود نام کسی که استراماچونی را فراری داد اعلام می‌کند!یکی دیگر از مدیران اعلام کرد که کامران منزوی مقصر اصلی رفتن استراماچونی است.‌ بهزاد  غلامپور هم اعلام کرد امیرحسین فتحی و وزارت ورزش مقصران اصلی رفتن استراماچونی هستند. اسماعیل خلیل زاده هم بعد از ماجرای ساختگی مذاکره دوحه به همراه رحمان رضایی و علی خطیر و همچنین   هماهنگی که با وزارت داشت در این موضوع داشت نامش در بین افراد مقصر دیده می‌شود. در تازه‌ترین مورد هم عبدالرضا موسوی مدعی شده است که فتح‌الله زاده باعث فراری دادن استراماچونی شد:« استراماچونی را با مصاحبه در تلویزیون خودشان فراری دادند و بعد نامه به دست هوار کشیدند و دنبال قاتل بروسلی گشتند. آقایان به‌خوبی می‌دانستند اگر استراماچونی برگردد یک‌لحظه با آن‌ها کار نخواهد کرد، پس با مصاحبه نا به‌جا در یک برنامه و مطرح کردن این ادعای دروغ که استراماچونی دستمزدش را افزایش داده، باعث عصبی شدن این مربی محبوب شدند.»/ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: