سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
کد خبر: ۴۳۷۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
مربی تیم فوتبال استقلال گفت: این خیلی عجیب است که ما نمی‌توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم و در عوض یک ضرب باید وارد رقابت‌های اصلی شویم!
چرا ۳ امتیاز بازی با سپاهان را به پرسپولیس دادند؟تیتر20- صالح مصطفوی مربی تیم استقلال  درباره شرایط جسمی و روحی اعضای این تیم پس از بازگشت به تمرینات و همچنین موضوع ادامه رقابت‌های لیگ برتر صحبت کرد. او همچنین درباره موضوع معرفی قهرمان مسابقات بدون برگزاری لیگ موضع جالبی داشت.

آقای مصطفوی! اوضاع جسمی بازیکنان استقلال در بازگشت به تمرینات چطور بود؟
تعدادی از اعضای تیم خیلی خوب‌تر از انتظار بودند. به نحوی که ما انتظارش را نداشتیم و تعدادی هم متوسط بودند.

بازیکنی بود که به خاطر شرایط بد جسمی اش شامل جریمه شود؟
همه به صورت نسبی آمادگی خودشان را حفظ کرده بودند.

خبر دارید ستاد کرونا بازی تدارکاتی را ممنوع اعلام کرده؟ حالا برنامه‌تان برای آماده‌سازی تیم چیست؟
این خیلی عجیب است که ما نمی‌توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم و در عوض یک ضرب باید وارد رقابت‌های اصلی شویم! به هر حال همه تیم‌ها نیاز دارند بازی تدارکاتی داشته و نقاط ضعف و قوتشان را شناسایی کنند.

فکری برای این موضوع کرده‌اید؟
باید در این باره با سرمربی تیم جلسه برگزار کنیم و احتمالاً با بازی‌های درون‌تیمی به استقبال مسابقات لیگ برویم.

می‌دانید در بوندس‌لیگا همه تیم‌ها بدون بازی تدارکاتی به لیگ رفتند؟
من نمی‌دانم چه چیز فوتبال ما شبیه بوندس‎لیگاست که دائم می‌خواهیم خودمان را مانند آن‌ها جلوه بدهیم؟ نه زمین‌های تمرینی و نه امکاناتی که در اختیار تیم‌هاست قابل قیاس با یکدیگر نیستند.

اتفاقات اخیر در مجموعه استقلال مانند پرداخت پول دیاباته و میلیچ و همچنین برگزاری تمرینات دو نوبتی استقلال نشان می‌دهد شما با تمام قوا آماده برگشت به لیگ هستید، اما برخی تیم‌ها بر طبل تعطیلی مسابقات می‌کوبند! برنامه شما چیست؟
ما تابع قوانین و مقررات هستیم. درست است که بازگشت مسابقات دو ریسک دارد که اول بحث آسیب‌پذیری بازیکنان است و ریسک دوم بیمار شدن به خاطر کرونا، اما ما تابع قوانین هستیم. البته دوست داریم شرایط سلامت و عاری از بیماری در مسابقات مهیا باشد، اما در کنار این مسائل ما خودمان را برای هر رقابتی آماده می‌کنیم و ترسی از ورود به مسابقات نداریم.

چطور؟
طبیعی است شغل ما یک شغل پرفشار و پرخطر است که چه به لحاظ آسیب‌دیدگی و چه به لحاظ فشارهای روحی وقتی ما این شغل را انتخاب کرده‌ایم یعنی آن را دوست داریم ولی خوب باز هم تأکید می‌کنم به همان اندازه هم دوست داریم سلامتی‌مان به خطر نیفتد. در نهایت ما تابع تصمیمات مقامات بالا دستی در فدراسیون هستیم.

برخی تیم‌ها گفته‌اند حاضرند مسابقات لغو شود و حتی پرسپولیس را به عنوان قهرمان معرفی کنند! نظر شما چیست؟
مشخصاً قهرمان یا برنده در زمین فوتبال مشخص می‌شود. سؤال خود من این است که اگر بازی سپاهان و پرسپولیس لغو شد، چون سپاهان خاطی بوده و به زمین نیامده باید سه امتیاز جریمه‌اش می‌کردند نه اینکه سه امتیاز به پرسپولیس اضافه کنند. نمی‌دانم چرا برخی نتایج بیرون از زمین رقم می‌خورد!

کدام نتایج؟
نمونه دیگرش بازیکنان غیر مجاز تیم شهر خودرو که چند بازی در ترکیب این تیم انجام دادند ولی قبل از بازی با پرسپولیس محروم می‌شوند! چطور به آن تیم‌های قبلی امتیاز اضافه نکردند؟ کاملاً مشخص است اتفاقات غیر عادی در بیرون از فوتبال در حال روی دادن هستند که این با روح رقابت و مسابقه هیچ همخوانی ندارد./ خبرورزشی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: