يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
کد خبر: ۴۳۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
پزشک فوق تخصص عفونی کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تب بالا مهمترین علامت و نشانه بیماری کاوازاکی است.
تب بالا، مهم ترین علامت بیماری کاوازاکیتیتر20- کوروش یوسفی حسن آباد افزود: احتمال بروز بیماری کاوازاکی در بیشتر کودکان به دلایل نامشخص وجود دارد و ارتباط بین آن با بیماری کرونا طی چند ماه اخیر مشاهده شده، اما هنوز به اثبات و تایید قطعی نرسیده است.

 وی با بیان این که پاتولوژی این بیماری التهاب عروق متوسط است، اظهارکرد: این بیماری می تواند همه عروق بدن را درگیر کند و خطرناک تر از همه درگیری عروق کرونر است.

وی عنوان کرد: اگر فردی علاوه بر داشتن پنج روز تب، چهار مورد از علایم قرمزی چشم دو طرفه، قرمزی لب ها و زبان، بزرگی یکی از غدد لنفاوی، راش جلدی و یا ورم انتهایی بدن (از مچ به پایین) را داشته باشد، تشخیص کاوازاکی توسط پزشک متخصص قطعی خواهد شد.

وی درمان با آسپرین و ایمنوگلوبولین وریدی را جزو درمان های موثر این بیماری برشمرد و خاطرنشان کرد: احتمال بازگشت بیماری و یا مقاومت دارویی بعد از شش ماه وجود دارد که با مراجعه به پزشک متخصص و فوق تخصص انجام اکوی قلب ضرورت دارد./ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: