شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۳
کد خبر: ۴۴۱۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
شرکت‌های بیمه در سال۱۳۹۸ در مجموع بیش از ۸هزار و ۶۷۱میلیارد تومان حق بیمه زندگی تولید کرده‌اند که این رقم ۳۷.۳۵درصد بیشتر از سال۱۳۹۷ است.
تولید ۸.۶هزار میلیارد تومان حق بیمه زندگی در سال۹۸تیتر20-  آمارهای مقدماتی عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۸ که توسط بیمه مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه در مجموع ۵۹هزار و ۹۳ میلیارد تومان حق بیمه تولید کرده‌اند که سهم بیمه‌های زندگی از این رقم معادل ۱۴.۶۷ درصد بوده است.

شرکت‌های بیمه در سال ۹۸ رقمی برابر با ۱۶ میلیون و ۷۴ هزار و ۴۷۴ فقره بیمه‌نامه زندگی برای افراد مختلف صادر کرده‌اند که ۲۷۴.۴۰ درصد بیشتر از سال ۹۷ است. سهم این رشته بیمه‌ای از رشد تعداد بیمه‌نامه‌های صادر شده معادل ۱۹.۹۲ درصد بوده است.

پرداخت ۲هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌نامه‌های عمر

براساس آمارهای اعلام شده از سوی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه در مجموع بیش از ۲هزار و ۴۰۷ میلیارد تومان خسارت به بیمه‌نامه‌های رشته عمر پرداخت کرده‌اند که سهمی ۷.۲۴ درصدی از کل خسارت‌های پرداختی صنعت بیمه در این رشته داشته است.

همچنین نرخ رشد خسارت در این رشته بیمه‌ای برابر با ۵.۵۷ درصد محاسبه شده است.

بیمه مرکزی تعداد موارد خسارت پرداخت شده به بیمه‌های زندگی را ۷۷۱هزار و ۹۴۲ مورد و نسبت خسارت این رشته را نیز ۲۷.۷۶ درصد اعلام کرده است.

براین اساس نرخ رشد تعداد موارد دریافت خسارت از رشته بیمه‌ زندگی معادل ۱۷.۰۲ درصد و سهم آن از کل تعداد موارد خسارت پرداختی ۳.۲۳ درصد بوده است.

در مدت زمان مشابه همچنین نسبت خسارت رشته بیمه زندگی در مقایسه با سال قبل از آن ۸.۳۶ درصد کاهش یافته است./ایبِنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: