چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
کد خبر: ۴۵۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
زر ماکارون با PE 13 تنها سهم ارزنده در عرضه‌ اولیه‌های اخیر بازار سرمایه است
تنها سهم ارزنده در عرضه‌ اولیه‌های اخیر در بورس فردا / بازی سفته‎‌بازان برای خرید سهم بیش‌تر زر ماکارون
​تیتر20 - هلدینگ زر به‌عنوان یکی از برندهای ملی و بزرگ و بااهمیت در صنایع غذایی ایران محسوب می‌شود که افزون بر فروش داخلی، بخشی از محصولاتش را به خارج از کشور نیز صادر می‌کند. مهم‌ترین نکته در فروش خارجی هلدینگ زر، صادرات پاستا به اروپا و حتی ایتالیا، به‌عنوان مرکز تولید پاستای جهان است که افتخاری برای صنعت و به‌ویژه صنایع غذایی ایران محسوب می‌شود.

هلدینگ زر با استقرار تاسیسات عظیم و تجهیزات مدرن و تکنولوژی‌های روز دنیا که خوش‌بختانه قابل رویت برای سهامداران است، در هفته‌های اخیر با برخی تنگ‌نظری و یا به گفته دکتر محسن امینی، مدیرعامل هلدینگ زر، با حاشیه‌هایی از سوی برخی سفته‌بازان مواجه شده است. عملکرد و سودآوری مناسب زرماکارون با P/E بالا (13) نشان از ارزندگی این سهم در بازار بورس تهران دارد.

امینی در این زمینه اظهار می‌کند: بازار سرمایه کاملا حرفه‌ای و تخصصی و جایگاه زر ماکارون با P/E 13 در میان شرکت‌های دیگری که اخیرا عرضه اولیه شده‌اند، گویای واقعیت‌هاست.

مدیرعامل هلدینگ صنعتی زر، می‌افزاید: فردا یکی از مجموعه‌ شرکت‌های گروه صنعتی زر، وارد بازار سرمایه می‌شود و اهالی بازار و فعالان بزرگ بازار، عملکرد منطقی هلدینگ زر را در مجموعه گلوکزان مشاهده کرده‌اند که چگونه بهره‌وری این شرکت پس از پیوستن به هلدینگ زر، افزایش یافته و سوددهی در سال‌های قبل از مدیریت زر و پس از آن همراه با تقسیم سود مناسب در میان سهامداران، گویای عملکرد مااست.

وی به عملکرد مناسب زرماکارون در سال 98 اشاره می‌کند و می‌گوید: در سال گذشته با بازدهی و سودآوری بالا، برای هر سهم زرماکارون، 140 تومان سود ساختیم و عملکرد بسیار خوبی را در کدال ثبت کرده‌ایم.

 مدیرعامل هلدینگ زر، نخستین هدیه این گروه صنعتی به سهامداران را پس از عرضه اولیه اعلام کرد و افزود:با  برگزاری مجمع در فرصت قانونی و تقسیم سود بیش از 90 درصدی در میان سهامداران، اولین هدیه را تقدیم‌شان می‌کنیم.

امینی تصریح می‌کند: برای سال 99 نیز پیش‌بینی فروش 2000 میلیارد تومانی را محقق خواهیم کرد و با سود عملیاتی 570 میلیارد و سود خالص 480 میلیارد تومان برای هر سهم 300 تومان تقسیم سود خواهیم داشت.

وی از سهامداران و سرمایه‌گذاران بازار سرمایه خواست تا به مسایل حاشیه‌ای که برخی سفته‌بازان برای خرید سهم بیش‌تر غزر در صورت شرکت نکردن برخی از سهامداران، نصیب‌شان می‌شود، توجهی نکنند و تنها به داده‌ها و اطلاعات مالی زر ماکارون که در کدال نیز ثبت شده است، نگاه کنند.

جدولی که در ادامه ملاحظه می‌کنید، ضرایب p/e شرکت‌هایی که در سال جاری عرضه اولیه شدند را نشان می‌دهد. بر اساس آن «غزر» با p/e معادل 13 یکی از سهم‌های ارزنده‌ای است که در سال جاری وارد بازار سرمایه شده است. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: