دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۳
کد خبر: ۴۶۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
با هدف فرهنگ سازی کشف و مبارزه با قاچاق لوازم یدکی صورت گرفت
انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توافق کردند که در زمینه فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و مستندسازی با هدف کشف و مبارزه با قاچاق لوازم یدکی خودرو با یکدیگر همکاری کنند.
تیتر20 -  مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی و امیرمحمد پرهام فر، مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در نشست خبری روز گذشته هیات رئیسه انجمن صنایع همگن قطعه سازی حضور داشتند و به ارائه آمار، اطلاعات و گزارش هایی پیرامون افزایش کشفیات قاچاق لوازم یدکی خودرو در ۵ ماه نخست امسال پرداختند.

براین اساس، مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از کشف یک هزار و ۶۳۹ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق خودرو از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه خبر داد و افزود: کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال ۹۷ به میزان یک هزار و ۶۳۵ میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال بوده است که رشد ۶۳ درصدی نشان می دهد.

در پایان این نشست خبری، هیات رئیسه انجمن صنایع همگن قطعه سازی و مدیران ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون همکاری در زمینه فرهنگی با تمرکز بر اطلاع رسانی و مستندسازی های لازم برای کشف و مبارزه با قاچاق لوازم یدکی خودرو توافق کردند تا اقدامات مشترک این دو مجموعه به زودی آغاز شود.

این توافق که به پیشنهاد مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نتیجه رسید، برمحور تولید مطالب و گزارش های خبری، افزایش سهم اخبار آگاه کننده در رسانه های همگانی و تلاش برای فرهنگ سازی عدم استفاده از قطعات خودرو و لوازم یدکی قاچاق اجرایی خواهد شد./ روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: