چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
کد خبر: ۴۷۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این روند نزولی به شدت چشمگیر بوده به طوریکه قیمت سکه و طلا به پایین‌ترین حد خود در طول چهار ماه اخیر رسیده، ضمن اینکه نگاهی به روند قیمت‌ها طی یک هفته گذشته نشان می‌دهد که سکه حدود یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان ارزان شده و حباب آن به ۵۵۰هزار تومان کاهش یافته است.
تتیر20 - نایب رییس دوم اتحادیه طلا خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلی بازار اصلی و بیشتر طلافروشی‌ها در شهر‌های بزرگ توصیه ما به مردم این است که فعلا از خرید و فروش طلا و سکه خودداری کنند.

وی با اشاره به ادامه روند نزولی قیمت طلا اظهار کرد: بهای اونس جهانی نسبت به هفته قبل حدود 83دلار سقوط کرده و از طرف دیگر نرخ ارز در بازار داخلی هم نزولی است، همچنین با تعطیلی بازار طلا حجم داد‌ و‌ ستد‌ها به شدت پایین آمده که این عوامل در کنار هم باعث شده قیمت طلا و سکه به شدت کاهش یابد.

کشتی‌آرای در پاسخ به این پرسش که آیا در زمان بازگشایی بازار اصلی هم می‌ توان انتظار کاهش قیمت‌ها را داشت؟ بیان کرد: اگرچه روند اونس نزولی است و این موضوع بر اقتصادجهانی و قیمت‌های داخلی ما اثرگذار است اما نمی‌توان پیش‌بینی کرد که با شروع کار بازار این روند ادامه‌دار خواهد بود یا خیر.

وی توصیه کرد: در شرایطی که بازار طلا تعطیل است توصیه می‌کنیم مردم برای خریدوفروش احتیاط کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: