سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
کد خبر: ۴۷۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
برخی برندهای صابون این روزها دربازار کمیاب شده است.
تیتر20 -  با ورود مایع دستشویی به جرگه شوینده‌ها از سال‌ها پیش، بازار صابون‌های جامد تا حدودی کساد شد و این شوینده‌های قدیمی از روشویی‌ها به حمام‌ها کوچ کردند اما مایع‌های مخصوص شست وشوی بدن، در حمام هم جای صابون‌ها را تنگ کردند.

با این حال صابون‌های صاحب نام و برند که سال‌ها امتحان خود را پس داده‌اند همچنان مشتری‌های خود را دارند.برخی برندهای صابون این روزها دربازار کمیاب شده است. مشاهدات نشان می‌دهد که دست‌کم در غرب تهران برخی برندها کمیاب است و در مراجعه به چند سوپرمارکت و فروشگاه مواد شوینده و بهداشتی، فروشندگان از نبود برخی برندها برای سفارش مجدد گفتند. در پی تداوم چندین روزه این کمبود دلایل را از رئیس انجمن صنایع شوینده و بهداشتی ایران جویا شدیم. بختیار علم بیگی  نسبت به این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد و در عین حال از پیگیری برای رفع این مشکل خبر داد.

به گفته وی، نه‌تنها در زمینه صابون بلکه در کل حوزه محصولات شوینده و بهداشتی هم‌اکنون هیچ کمبودی وجود ندارد و کارخانه‌های تولیدکننده با تمامی ظرفیت در حال کار هستند تا با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور بازار با هیچ‌گونه کمبودی مواجه نباشد. کمیاب شدن یک محصول در بازار با توجه به سابقه ذهنی که درباره کالاهای دیگر وجود دارد، معمولا بلافاصله به‌احتمال افزایش قیمت آن ربط داده می‌شود.

رئیس انجمن صنایع شوینده و بهداشتی کشور این احتمال را نیز رد کرد و گفت که با توجه به افزایش نرخ شوینده‌ها در یک‌ماه پیش، فعلا خبری از افزایش دوباره نرخ هیچ محصولی در بازار نیست./اقتصاد آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: