شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
کد خبر: ۴۷۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
رضا سخندان ،کمک داور پیشین و بین المللی ایران : عبدالرحمان جاسم ، داور بازی پرسپولیس و اولسان کره جنوبی ، اصالتی ایرانی دارد
تیتر20 - رضا سخندان ، کمک داور پیشین ایران درباره داور فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت : عبدالرحمن جاسم ، اصالتی ایرانی دارد و پدرش بندرعباسی است .

کنفدراسیون فوتبال آسیا عبدالرحمن جاسم، داور قطری به عنوان داور فینال لیگ قهرمانان آسیا در این فصل – که قرار است روز شنبه بین دو تیم فوتبال پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی در دوحه قطر برگزار شود – انتخاب شده است.

رضا سخندان، داور بین‌المللی سابق ایران که سابقه همکاری با این‌داور را دارد اظهار کرد:

این داور اصلیتی ایرانی دارد و ریشه خانواده پدری او به بندرعباس و جنوب ایران برمی‌گردد. او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در لیست داوران چهارم و VAR بود، اما با پیشرفت قابل توجهش، در جام جهانی قطر در لیست داوران اصلی قرار گرفته است.

وی ادامه داد:

او فاصله زیادی با علیرضا فغانی دارد، اما از نظر کیفیتی می‌توان او را دومین داور برتر آسیا در سال‌های اخیر دانست. او چند جام بین‌المللی بیرون قاره‌ای را سوت زده و یکی از امید‌های کنفدراسیون آسیا برای جام جهانی بعدی است و به همین دلیل نیز این بازی به او داده شده است.

سخندان در خصوص ویژگی‌های داوری او گفت:

عبدالرحمن جاسم داور پر کارتی نیست و معمولا ابتدا به تذکر بسنده کرده و در مراحل بعد از کارت‌های خود استفاده می‌کند. او عادت ندارد که در طول بازی ارتباط زبانی با بازیکنان برقرار کند و سعی می‌کند تمرکزش را روی صحنه‌ها بگذارد و هر جا که لازم باشد به بازبکنان اخطار دهد. به نظرم او گزینه مناسبی برای قضاوت فینال بود و امیدوارم داوری بی‌حاشیه‌ای را پشت سر بگذارد./پارس فوتبال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: