سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
کد خبر: ۴۸۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
مدیرعامل شرکت پگاه در بازدید نمایندگان مجلس از پگاه تهران:
در سال ۹۸، ۲۵ هزار تن محصول شرکت صنایع شیر ایران، به روسیه صادر شده است و افزایش سهم بازارهای اوراسیا و کشورهای اروپایی نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد .
تیتر20 - عبداله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با اعلام این مطلب افزود: پگاه علیرغم مشکلات اقتصادی موجود در کشور، با تمرکز بر صادرات سعی در افزایش سودآوری و پوشش نوسانات اقتصادی داخلی، داشته است.

قدوسی در بازدید نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پگاه تهران تصریح کرد: بیش از ۱۱ نوع آزمایش در بدو ورود شیرخام به شرکت‌های تابعه پگاه انجام می‌شود که به نسبت استانداردهای دریافت شیرخام در آمریکا و دنیا ، ۵ برابر سختگیرانه‌تر است.

وی به بیان معضلات بی‌ثباتی قیمت شیرخام در کشور اشاره کرد و قاچاق دام و شیرخشک و همچنین، واسطه گری در نهاده‌های دامی را عامل اصلی تحولات قیمتی و تولید در شرکت‌ها برشمرد و خواستار حمایت مجلس و دولت را در حذف این موارد شد.
سید احسان خاندوزی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز به ضرورت حمایت از صنعت لبنیات در سال جهش تولید اشاره کرد و افزود: کشور ما از ظرفیت مدیریتی متخصص برخوردار بوده و می‌تواند در مدیریت‌های کلان از پتانسیل‌های مناسبی در این زمینه و در راستای پیشرفت کشور استفاده کند.
مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس نیز گفت: تولیدکننده غیر صنعتی فرآورده‌های لبنی و قاچاق دام تهدیدهای پیش روی صنعت لینیات است و افزایش تولیدات صنعتی لبنیات، بر افزایش اشتغال و همچنین بر میزان توسعه سلامتی در جامعه موثر است.

توفیقیان نماینده مردم اصفهان در مجلس، نیز گفت: با توجه به تعاملاتی فیمابین ایران و سایر کشورهای همسایه وجود دارد می‌توان از پتانسیل‌های اقلیمی، کشاورزی و تولیدی این کشورها در حذف وابستگی‌ها استفاده کرد.

در ادامه سید جعفر میر مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران، گزارش عملکرد شرکت را ارائه و خواستار همکاری و حمایت مجلس در خصوص مبحث قیمت گذاری محصولات تعزیراتی شد.

گفتنی است، نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس از خطوط تولیدی پگاه بازدید و از نزدیک در جریان به‌روزرسانی تجهیزات این شرکت قرار گرفتند./روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: