سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
کد خبر: ۴۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
یادداشت
مهدی کریمی تفرشی- نایب رییس هیات مدیره انجمن علوم و فناوری غلات ایران
تعامل دولت و بخش خصوصی از ارکان مهم رشد اقتصادی
تیتر20 - بخش خصوصی به عنوان یکی از ارکان مهم در چرخه صنعت و اقتصاد کشور همواره نقش اصلی و اساسی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کند. با نگاهی عمیق‌تر به عملکرد این بخش می‌توان به جایگاه ویژه بخش خصوصی در رونق اقتصاد، تجارت داخلی و خارجی و گسترش صادرات و روابط بین‌الملل کاملا اذعان داشت.

تمامی نهادها و سازمان‌های ذیربط باید به نوعی در ایجاد انگیزش و کاهش موانع و ایجاد زیرساخت های مناسب برای حضور موفق بخش خصوصی در بازارهای داخلی و خارجی تلاش کنند و به‌ویژه ضروری است در مبحث توسعه صادرات غیرنفتی با کمک این بخش سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مدون و کارشناسی شده‌ای صورت گیرد.
ضمن اینکه حضور با انگیزه بخش خصوصی در رشد و رونق صنعت و اقتصاد کشور بی‌تردید حمایت همه جانبه دولت محترم، مسئولان، دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها را می‌طلبد و نباید فراموش کرد که هرگونه حمایت از این بخش و تقویت آن به عنوان موتور محرکه حمایت از تولید ملی و افرایش تولید داخلی، خودکفایی و بالطبع ایجاد امنیت و رفاه بیشتر اقتصادی عمل خواهد کرد.

مشارکت صنعتگران، تولید کنندگان و کارآفرینان بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و تدوین سیاست‌های کلان اقتصادی، برگزاری جلسات هم اندیشی بین مسئولان دولت و صاحبان صنایع، بیان دغدغه‌ها، ارزیابی مشکلات و ارائه راهکارها می‌تواند به حل بهتر معضلات و بهبود شرایط اقتصادی جامعه با کمک خود بخش خصوصی به عنوان بازوی توامند دولت کمک شایان توجهی کند و آثار مثبت این هم‌افزایی قطعا به نفع مصرف‌کننده و طبقات مختلف جامعه خواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: