پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
کد خبر: ۴۸۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰
نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران:
نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قدرت خرید مردم بسیار کم شده و کمتر طلا می‌خرند، اما چون در روزهای پایان سال بسیاری از طلافروشان بدهکارند و تعهدات مالی دارند، طلا را حراج کرده‌اند و سود کمتری از خریدار می‌گیرند.
تیتر20 - محمد کشتی‌آرای در گفتگویی  می‌گوید: قدرت خرید مردم کم شده است. از این‌رو فروشندگان طلا در ویترین‌شان طلاهای نو و کم اجرت را با سود کمتری می‌فروشند. به گفته او حراج طلا در شب عید به دلیل تعهدات مالی و بدهی‌های طلافروشان است. آنها باید در پایان سال تعهدات مالی خود را پرداخت کنند.

از طرف دیگر گفته می‌شود که برخی فروشندگان طلای نو را به جای طلای کهنه یا دست دوم می‌فروشند.

در هفته نخست اسفند ماه دامنه نوسان قیمت طلا و سکه چندان آزاردهنده نبود. قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت و نزدیک به بالاترین حد خود (یک هزار و ۸۰۱ دلار) در یک هفته اخیر ایستاد.

آیا انس جهانی در دامنه یک هزار و ۸۰۰ دلار می‌ایستد؟ نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران پاسخ داد: با توجه به ثبات تصمیمات سیاسی در آمریکا قیمت انس جهانی در حال کاهش است، این در حالی که قیمت ارز در بازارهای داخلی نوسان داشته است و احتمال دارد قیمت طلا در هفته دوم اسفند ماه افزایش یابد./ تجارت نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: