پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۴۹۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۰
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت:در حال حاضر ذخایر برفی شرق تهران مطلوب نیست و این موضوع نگران‌کننده است.
تیتر20 - محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به  تامین آب تهران در تابستان ۱۴۰۰ گفت: در حال حاضر ذخایر برفی شرق تهران مطلوب نیست و این موضوع نگران‌کننده است.

او ادامه داد: زمانی که ذخیره برف کاهش پیدا می‌کند، قطعا آب ورودی به سدها نیز کمتر می‌شود، همیشه در این مواقع سال در بالادست سدهای لتیان و لار ۶ تا ۶.۵ متر ارتفاع برف داشته‌ایم اما اکنون حداکثر ارتفاع یک متر است و این هشدار بسیار سنگینی است.  

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران  با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از منابع آب شهر تهران را در شرق استان از دست داده ایم، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تابستان امسال شبیه تابستان ۱۳۹۷ و سخت باشد، متاسفانه آب رودخانه‌ها محدود است، وقتی ذخیره برف کم باشد ورودی به سدها کاهش پیدا می‌کند و به بقیه سامانه‌ها نیز فشار وارد می‌کند.  

بختیاری اضافه کرد: وارد مدار شدن تصفیه‌خانه ششم کمک بسیار زیادی به تامین آب شهر خواهد کرد و به دلیل رینگ شدن شبکه می‌توانیم تامین آب را مدیریت کنیم.  

 وی درباره احتمال تغییر کیفیت آب در فصل تابستان تاکید کرد: اگر مردم همکاری کنند و مشکلی پیش نیاید به هیچ عنوان دچار افت کیفیت آب نخواهیم بود. /باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: