سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
کد خبر: ۷۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۶
امیر عشیری اولین نویسنده ایرانی است که به ژانر پلیسی دلبستگی و مهارت خاصی داشت وموفق شد بیش از نیم قرن، انبوه مشتاقان این نوع ادبیات که تحت تاثیر سینمای آلفرد هیچکاک بودند را به سوی خود جذب کند.

تیتر20 - یحیی امیری - امیر عشیری ،پاورقی نویس مشهور و پر خواننده دهه های 30 و 40 و50 مطبوعات هفته پیش در سن 93 سالگی در تهران در گذشت.
او اولین نویسنده ایرانی است که به ژانر پلیسی  دلبستگی و مهارت خاصی داشت وموفق شد انبوه مشتاقان این نوع ادبیات که تحت تاثیر سینمای آلفرد هیچکاک بودند را به سوی خود جذب کند.
در مراسم یادبود او که روز دوشنبه 31 خرداد در مسجد حجت بن الحسن عسگری برگزار شد گروهی از نویسندگان مطبوعات از جمله ر.اعتمادی،اصغر انتظاری،بیژن امامی،مهرداد انتظاری واسماعیل جمشیدی حضور داشتند.
دراین مراسم ر.اعتمادی یکی از پا ورقی نویسان هم نسل امیر عشیری به دعوت ریما فرزند ارشد آن مرحوم به جایگاه سخنرانان رفت و درباره این دوست وهمکار دیرینه اش خاطراتی کوتاه نقل کرد.
او گفت :امیر عشیری اگر چه به پلیسی نویسی شهرت داشت اما در تمام ادوار زندگی اش آدمی محجوب ،آرام ودوست داشتنی  بود که همواره آرامش و مهربانی خاص خود را داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: