دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۹
سبک زندگی

تورم مواد غذایی ایران نسبت به بازار جهانی چقدر است ؟

تورم مواد غذایی ایران در کنار لبنان، آرژانتین و زیمباوه به یکی از بالاترین نرخ‌های تورم‌های مواد غذایی در جهان تبدیل شده است.

برگزیدگان جشنواره کن

هفتادوششمین جشنواره فیلم کن در حالی به کار خود پایان داد که طبق پیش‌بینی‌ها، فیلم «آناتومی یک سقوط» موفق به دریافت نخل طلای بهترین فیلم شد.

کدام میوه ها احساس ضعف را از بین می برد

تحقیقات جدید نشان می دهد که غذاهای گیاهی غنی از ترکیبات مهم غذایی می توانند با افزایش سن، احتمال ابتلا به ضعف و سستی را کاهش دهند.

جزئیات پروژه های بازآفرینی مسکن در تهران

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این‌که در انتظار مصوبه بورس برای عملیاتی کردن فروش متری مسکن هستیم،گفت:‌ طرح تحولی بازآفرینی شهر تهران تهیه شد.

برگزاری رویداد طراحی مبلمان شهری کشور با مشارکت ۵ دانشگاه

بزرگترین رویداد طراحی مبلمان شهری کشور با مشارکت ۵ دانشگاه مطرح کشور توسط سازمان زیباسازی شهرتهران در خانه طهران برگزار شد.

تفاوت‌های مالیات بر ارزش افزوده در گردشگری کشورهای خارجی و ایران

عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی گفت: کشورهای در حال توسعه به مرور زمان گردشگر و گردشگری را فعالیتی دیدند که باید از آن کسب درآمد داشته باشند؛ از همین رو مالیات بر گردشگری را وضع کردند.

آیا تیروئید ناشی از کرونا ایجاد می شود؟

یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم با اشاره به آثار کرونا بر بروز بیماری‌های تیروئیدی،‌ گفت: به طور کلی ممکن است فردی که چند ماه قبل به کرونا مبتلا شده است پس از چند ماه دچار درد در جلوی گردن شود که به گوش و گلو انتشار پیدا می‌کند و تشخیص ما تیروئیدیت ناشی از ابتلا به کرونا است.

مطالبات شهرداری از دولت چقدر است ؟

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران درباره جزییات جلسه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌های کلانشهرها توضیحاتی ارائه کرد.

عوارض بارداری چگونه ریسک سکته را بالا می برد

تحقیقات جدید نشان می دهد زنانی که عوارض بارداری خاصی داشته اند نسبت به زنانی که حاملگی های بدون عارضه دارند به طور قابل توجهی با احتمال بیشتر سکته مغزی روبرو هستند.

تاثیر منفی کار شیفتی بر سلامت

کار کردن در شب می تواند برای بدن سخت باشد و یک مطالعه جدید نشان می دهد که ممکن است تأثیر بیشتری بر سلامت مردان داشته باشد.

مصرف سیب از شکستگی استخوان در سنین بالا جلوگیری می کند

با افزایش سن، روزانه یک سیب و تعدادی شاه توت برای از بین بردن ضعف و دوری از شکستگی استخوان مصرف کنید.

سهم عمده بازار پوشاک دست چه صنفی است؟

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران به سهم بیشتر بازار اصناف که در اختیار دست فروشان قرار دارد اشاره کرد و گفت: در مناطقی تعداد دست فروش‌ها از مغازه‌داران بیشتر است و بیشترشان هم پوشاک بی کیفیت، قاچاق و استوک می‌فروشند؛ بنابراین قیمت محصولات آن‌ها پایین است و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

برنامه شهرداری تهران برای کاهش ترافیک

شهردار تهران گفت: بزرگترین تونل شهری غرب آسیا در پایتخت احداث می‌شود.

با کودکان زیر یک سال این رفتارها ممنوع است

با کودکان زیر یک سال این رفتارها ممنوع است
چرا برآورده نکردن سریع نیازهای نوزادان، اصرار برای اشتراک‌گذاری اسباب‌بازی‌های‌شان با کودکان دیگر و... اشتباه است؟