سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
کد خبر: ۳۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
تیتر20 در گفت و گو با معاونت جدید توسعه بازار شرکت ایران کیش بررسی کرد؛
با توجه به اتفاقات چند ماه اخیر در سطح مدیریت شرکت ایران کیش باید دید تغییرات عمده در تیم مدیریتی چه آثار مثبت یا سویی برای این شرکت و سهامداران آن در پی خواهد داشت
هوای گرگ و میش در ایران کیش!/ تغییر تاکتیک در زمین پرداخت

تیتر20 / سارا دلیریان – یک روز پس از برگزاری مجمع فوق‌العاده ایران کیش در اسفند 97 که منتج به تصمیم گیری و موافقت در خصوص افزایش سرمایه این شرکت شد، صادق فرامرزی از سمت خود به عنوان مدیرعاملی ایران کیش استعفا داد و از آن پس این شرکت به سرپرستی پیمان منعم طبری اداره می‌شود. استعفایی که هنوز هم برای بسیاری از اهالی حوزه پرداخت علامت سوال بزرگی است که البته به تغییرات بزرگی نیز در تیم مدیریتی و استعفا یا برکناری، مدیران ارشد این شرکت نیز انجامیده است.

تغییراتی که شاید بتوان به عنوان نخستین تاثیر، به کاهش سود تقسیمی سهام ایران کیش نسبت به سال گذشته در مجمع عمومی اشاره کرد.

در حاشیه نشست مجمع عمومی شرکت ایران کیش از علی یادگار که پس از استعفای فرهاد وکیلیان سکاندار معاونت توسعه بازار این شرکت پرداخت شده است در این خصوص جویا شدیم و از وی پرسیدیم که دلیل این تغییرات ناگهانی و منشا تصمیمات سهامداران برای این موضوع چه بوده است؛

معاونت توسعه بازار شرکت ایران کیش در پاسخ به این پرسش که آیا دلیل تغییر مدیریت شرکت ایران کیش نارضایتی سهامداران ارشد ایران کیش از مدل درآمدی این شرکت بوده یا دلایل دیگری مطرح بوده است، گفت: قطعا سهامداران نظراتی در این خصوص داشته اند و بر اساس استراتژی های خود چنین تصمیمی اتخاذ شده است. البته به نظر خود من هم این یکی از شوک های بزرگ در حوزه صنعت پرداخت بود و من در همین اندازه می توانم اظهار نظر کنم.

یادگار در این خصوص که آیا تغییر مدیریت در ایران کیش منجر به تغییر استراتژی و تغییر تاکتیک شرکت ایران کیش نیز شده یا خیر، معتقد است برنامه های جدیدی برای توسعه فعالیتهای ایران کیش تدوین شده که باید منتظر نتایج و آثار عملکردی این مسائل در روزهای آینده بود.

از وی در این خصوص جویا شدیم که آیا با این برنامه هایی که در مجمع عمومی به اطلاع سهامداران رسید، می توان امیدوار بود ایران کیش در سال پیش رو، تحولات مثبت و جهش عملکردی متفاوتی را تجربه کند یا حداقل در وضعیت فعلی باقی بماند یا روزهای دشوارتری در پیش است؛ 

یادگار در این خصوص تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایط اقتصادی حاکم بر کشور شرایط چندان پایدار و مساعدی برای فعالیت اقتصادی نیست، طبیعتا همه شرکت ها و نهاد های اقتصادی نیز از این شرایط و تبعات متاثر خواهند بود. بر همین اساس همه برنامه هایی که شرکت های مختلف از جمله ایران کیش و سایر شرکتهای حوزه پرداخت برای توسعه بازار دارند، متاثر از این شرایط و چشم اندازهای اقتصادی آینده کشور است و چون نمی توانیم اتفاقات آینده را پیش بینی کنیم و نمیتوان ترند خاصی را در این پیش بینی قائل بود، لذا مسلما چیزی که اهمیت دارد این است که برنامه ها و استراتژی تدوین شده بر این اساس است که نخست شرکت را در سطح فعلی حفظ نموده و دوم اینکه بتوانند شرایط و وضعیت فعلی را ارتقا دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: