پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
کد خبر: ۴۰۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
نادر کشتکار در حین بازدید دکتر مظفری از پروژه میکا مال از بهره برداری این پروژه عظیم تجاری در شهریور سال آینده خبر داد .
تیتر20- غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از پروژه میکا مال با ابراز خرسندی از اینکه پروژه تفریحی، تجاری میکا مال با وجود فراز و فرود های فراوان، در شرایط مطلوب، با کیفیت و سرعت خوبی در حال پیشرفت است گفت: جزیره کیش نیاز به چنین پروژه های بزرگ و متفاوتی دارد تا پیشرو شدن این جزیره در بحث گردشگری زودتر محقق می شود. وی با اشاره به اشتغال مستقیم سه هزار نفر در پروژه میکا مال خاطر نشان کرد: در پروژه میکا مال جهاد اقتصادی بزرگی در حال رخ دادن است که همه باید کمک کنند و در کنار هم قرار بگیرند. در شرایط دشوار کشور، تامین این حجم از کالا و مصالح با سختی بسیاری همراه است که خوشبختانه این پروژه از این مراحل عبور کرده است. غلامحسین مظفری تاکید کرد: تفاوت ها و شاخص های پروژه ها در ابعاد بزرگ و کوچک لحاظ شده و از پایان امسال اجرایی می شود به صورتی که تفاوت ها در اجرای پروژه های مختلف محسوس خواهد بود. وی با بیان این که در یک سال­ گذشته، آسیب شناسی پروژه ها در موضوعات مختلف بسیار وقت گیر بود اما خوشبختانه همکاران من توانستند این مهم را به سرانجام برسانند؛ افزود: وجود ۱۵۴ پروژه متوقف شده و نیمه تمام و تعیین و تکلیف این پروژه ها، یکی دیگر از مشکلات سازمان منطقه آزاد کیش در یک سال گذشته بود که در حال حاضر بسیاری از پروژ های با برگزاری کارگروه های تخصصی و آسیب شناسی آنها، مجددا شروع به کار کرده اند. مظفری ابراز داشت: برای این پروژه ها جلسه ستاد جذب و رفع موانع سرمایه ­گذاری و تولید هر هفته برگزار می شود و در این ستاد کارها پیگیری خواهد شد تا موانع رفع شود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اصلاح شیوه نامه ها برای تسهیل روند سرمایه گذاری و آثار مثبت آن گفت: ۱۲ شیوه نامه تا کنون اصلاح شده و حدود ۶ مورد برای اصلاح در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است و در این خصوص ضمن اینکه شفافیت در کارها در دستور کار بوده، تسهیلاتی را فراهم کرده ایم که امور با سرعت پیش برود و مهمتر از همه اینکه در آینده این مشکلات برای مدیریت های بعدی به ارث نرسد.

نادرکشتکار مدیر عامل شرکت پارس میکا کیش نیز در این بازدید با اشاره به لزوم استاندارد سازی اماکن تفریحی و تجاری، پروژه ها گفت: امروزه شاخصه و ایده آل های استاندارد سازی تغییر کرده است و باید در بحث بازاریابی و بهره برداری از پروژه ها به گونه ای عمل کنیم که اتفاقات خوبی رقم بزنیم. وی افزود :در این پروژه تسهیلاتی سه هزار میلیارد تومانی جهت خریداران ، دکوراسیون داخلی بهره برداران و سرمایه در گردش از بانک مصوبه اخذ کردهایم و این طرح بصورت مشارکتی با بانک گردشگری انجام می شود و همچنین ارزش این پروژه حدود هشت هزار میلیارد تومن کارشناسی شده که بانک سهم خود را به بورس اعلام کرده است و تا به اینجای کار حدود دو هزار میلیارد تومان با هزینه مالی برای این پروژه ملی هزینه شده است. کشتکار با بیان این که مجموعه میکا به تنهایی قادر به جذب سرمایه­ گذار نیست گفت: با بانک وارد مسائل اقتصادی و سرمایه گذاری شدیم، و از سوی دیگر، این مجموعه کتابچه ­های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری های هدفمند طراحی و چاپ کرد که مخاطبان آن دو گروه ایرانیان خارج از کشور و سرمایه گذاران خارجی بودند و در واقع برای کسانی طراحی شده بود که قصد برگشت سرمایه مناسب دارند. مدیر عامل شرکت پارس میکا کیش در ادامه با ارائه توضیحاتی در خصوص فضای کلی مجموعه میکاعنوان کرد: در این مجموعه، آکواریومی با حجم یک و نیم میلیون لیتر آب در نظر گرفته شده است که تنها برای ۴۰ هزار نفر ساکن جزیره و یا گردشگران طراحی نشده بلکه مخاطبان آن جامعه دانش آموزان کل کشور هستند و برنامه ریزان صنعت گردشگری باید در این زمینه اقدام کنند. وی همچنین از هزینه کرد ریالی و ارزی قابل توجه برای راه اندازی خط تله کابین میکا خبر داد. نادر کشتکار از سرمایه گذاران قدیمی کیش با اشاره به اینکه فروشگاه های این مجموعه در مرحله سفید کاری به خریداران، بهره برداران و یا مستاجران تحویل داده می شود گفت: فضایی که قابلیت اجرای دکوراسیون دارد در این مجموعه ۸۴ هزار متر است که تا یک سال آینده اجرایی خواهد شد. مدیر عامل شرکت پارس میکا کیش با بیان این که برای بهره برداران تسهیلات بلند مدت در نظر گرفته شده است افزود: بواسطه سرمایه در گردش و اسناد مالکیت، تضامین ۲ هزار میلیارد تومانی از طریق بانک برای بهره برداران گرفته شده است و به آنان تسهیلات دادیم و به طور کلی جدا از ارزش مجموعه میکا و دور اندیشی ها، بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوب گرفتیم. کشتکار گفت: پروژه در شهریور سال آینده، طی برنامه ای به بهره برداران تحویل می شود و به همین دلیل تمام نگرانی ما راه اندازی سیستم خنک کننده مجموعه تفریحی تجاری میکا مال بود که با رایزنی با شرکت آب و برق کیش، پنج مگا وات از ۱۵ مگاوات برقی که خریداری شده است تا هفته آینده تحویل می شود. وی سازمان منطقه آزاد کیش را پشتوانه این طرح عنوان کرد و گفت: به واسطه اعتماد، تعامل و جدا ندانستن سازمان منطقه آزاد کیش از این مجموعه، در هر شرایطی فعالیت کردیم و امور را به انجام رساندیم./خبرآنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: