جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
کد خبر: ۵۱۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
مدیرعامل اپلیکیشن آقای املاک در جمع خبرنگاران:
پلتفرم آقای املاک امکانی را فراهم کرده تا مشاوران املاک بر اساس میزان فعالیت رتبه‌بندی شوند.
مشاوران املاک بر اساس میزان فعالیت رتبه‌بندی می شوند/ افزایش لحظه‌ای قیمت مسکن دیگر اتفاق نمی‌افتد/ بسیاری از آپارتمانها بالاتر از نرخ واقعی اجاره داده می‌شوند
تیتر20 - ایمان خدابخش ، مدیر عامل اپلیکیشن آقای املاک در یک نشست خبری اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های دولت جدید نظر شخصی من این است که بازار خوبی را در آینده داریم وافزایش قیمت نخواهیم داشت.

به گفته او اگر تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور اتفاق بیفتد قطعا افزایش قیمت نخواهیم داشت و قطعا دیگرافزایش های لحظه‌ای اتفاق نمی‌افتد.

او با بیان اینکه مشاور املاک در وهله اول یک مشاور است و نباید صرفا فروشنده باشد گفت: مشاور باید شناخت کاملی از بازار املاک منطقه خود داشته باشد.
ایمان خدابخش
خدابخش با خبر رونمایی از اپلیکیشن جدید در حوزه مسکن اظهار داشت:  پلتفرم آقای املاک امکانی را فراهم کرده تا مشاوران املاک بر اساس میزان فعالیت رتبه‌بندی شوند. همچنین در این اپلیکیشن تمامی مشاغل ساختمانی پوشش داده می‌شوند و هوشمندسازی ساختمان، ضمانت و امنیت خرید نیز از جمله کارکردهای این سامانه است.

به گفته خدابخش، تمامی تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و سازندگان در این اپلیکیشن وارد می‌شوند که برای خود پروفایل دارند و رتبه‌بندی می‌شوند.

مدیر عامل اپلیکیشن آقای املاک در ادامه گفت: سایتی ایجاد شده که قیمت مسکن و نرخ اجاره واحد مسکونی مدنظر را محاسبه می‌کند که سقف و کف قیمت منطقه را تعیین می‌کند. در حال حاضر بسیاری از آپارتمانها بالاتر از نرخ واقعی اجاره داده می‌شوند که علت آن بالا بودن تقاضا نسبت به عرضه است.
عبدلله اوتادی
در این نشست همچنین عبدالله اوتادی ، عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک  گفت: کرونا هر بدی داشت برای اپلیکیشنها خوب بود و بازدید مشتریان مسکن در فضای مجازی افزایش پیدا کرد. البته برخی اپلیکیشنها مقداری سوءاستفاده کردند و وقتی دیدند استقبالشان نسبت به گذشته بیشتر شده قیمت خدمات خود را چندین برابر کردند که ما از اداره تعزیرات اقدام کردیم تا جلوگیری شود.

در ادامه این نشست محمدرضا قاسمی رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیران با بیان اینکه آنچه در بازار می‌بینید با آنچه معامله می‌شود فرق دارد و معاملاتی که در بازار مسکن انجام می‌شود بعضا بیش از ۳۰ درصد با قیمت های پیشنهادی اختلاف دارد گفت: چند روز قبل یک پنت هاوس در شمال تهران متری ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد ولی ۱۶۰ میلیون تومان فرخته شد.

او اظهار کرد: از سال ۱۳۹۶ تا الان بعضی از املاک در شمیرانات هفت برابر رشد قیمت داشته است. آپارتمان سه سال ساختی که سال ۱۳۹۶ متری ۹ میلیون تومان بوده الان که هفت سال ساخت شده به متری ۶۰ میلیون تومان رسیده و قیمت نوسازها تا هفت برابر افزایش یافته است.
محمدرضا قاسمی
رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیرانات درباره مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: افراد عادی تعداد زیادی خانه در اختیار ندارند. اکثر واحدهای خالی مربوط به بانک ها است و زمانی که ملک افزایش قیمت پیدا می‌کند دارایی آنها نیز افزایش می‌یابد.

وی درباره طرح مجلس مبنی بر کاهش تعرفه بنگاههای ملکی که در کمیسیون عمران مجلس دنبال می‌شود گفت: اگر چیزی به تصویب برسد باید اجرا شود اما من به عنوان کسی که در کف بازار مسکن هستم می‌بینم مشاوران املاک چقدر تلاش می‌کنند تا قیمت مسکن کاهش پیدا کند. هرکسی بالاتر از میزان کمیسیون که ۲۵ صدم درست است به مشاوران املاک پرداخت کرد می‌تواند به اتحادیه شکایت و مازاد پرداختی را دریافت کند.

عکس ها: نرگس امامی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: