چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
کد خبر: ۵۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
کانه تاناکا مسن‌ترین فرد شناخته شده در جهان از کشور ژاپن در ۱۱۹ سالگی چشم از جهان فرو بست. این خانم ژاپنی در ۱۹ سالگی با یک مغازه‌دار ثروتمند برنج ازدواج کرد و تا ۱۰۳ سالگی در مغازه مشغول کار بود.

تیتر۲۰- او دو بار از بیماری سرطان جان سالم به در برده بود و شاهد هر دو جنگ جهانی همراه با همه‌گیری ویروس آنفولانزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ و کرونا در سال ۲۰۲۰ بوده است. تا پیش از خانم کانه تاناکا، رکورکرد پیرترین فرد تایید شده جهان از آنِ ژان لوئیز کالمان، زن فرانسوی بود که سال ۱۹۹۷ در ۱۲۲ سالگی درگذشت.

کانه تاناکا مسن‌ترین فرد شناخته شده در جهان از کشور ژاپن در ۱۱۹ سالگی چشم از جهان فرو بست.

رکوردهای جهانی گینس نیز از مرگ پیرترین فرد شناخته شده جهان اظهار تاسف کرده و گفته است که فوت این خانم ژاپنی از طرف روبرت یونگ مشاور ارشد پیرشناسی تایید شده است. نام خانم تاناکا در سال ۲۰۱۹ به رکوردهای جهانی گینس با عنوان «مسن‌ترین فرد جهان» وارد شد.

رکوردهای جهانی گینس با انتشار گزارشی در سایت خود می‌افزاید اکنون کارشناسان این نهاد در حال بررسی اعلام نام پیرترین فرد جهان بعد از درگذشت خانم تاناکا هستند.

تاکنون رکورد پیرترین فرد تایید شده جهان از آنِ ژان لوئیز کالمان، زن فرانسوی بود که سال ۱۹۹۷ در ۱۲۲ سالگی درگذشت.

خانواده خانم کاناتا اخیرا با انتشار پیام‌های توئیتری از بیماری او خبر داده و گفته بودند که وی اغلب در راه بیمارستان و خانه است.

این خانم ژاپنی در ۱۹ سالگی با یک مغازه‌دار ثروتمند برنج ازدواج کرد و تا ۱۰۳ سالگی در مغازه مشغول کار بود.

او دو بار از بیماری سرطان جان سالم به در برده بود و شاهد هر دو جنگ جهانی همراه با همه‌گیری ویروس آنفولانزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ و کرونا در سال ۲۰۲۰ بوده است./انتخاب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: