چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
کد خبر: ۵۵۵۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
نماینده مجلس: به دنبال تصمیمی که در وزارت صمت در خصوص قیمت تولید، کارخانه و فروش و مارژین اتخاذ شده است توسعه فروشگاه های زنجیره ای متوقف شده است.
توقف توسعه فروشگاه های زنجیره ای/ 170 شعبه از یک فروشگاه تعطیل شدند
تیتر20 - محسن پیرهادی ، نماینده مجلس با برشمردن مشکلات کنونی فروشگاه های زنجیره ای اظهار داشت: به دنبال تصمیمی که در وزارت صمت در خصوص قیمت تولید، کارخانه و فروش و مارژین اتخاذ شده است توسعه فروشگاه های زنجیره ای متوقف شده کمااینکه بخشی از آن ها به سمت تعطیلی رفته اند و تنها 170 واحد از یک فروشگاه تعطیل شده است بنابراین سود قابل قبولی برای آن ها نداشته است.

او  در نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس افزود: فروشگاه ها با حذف ارز ترجیحی موافق هستند و از آن به عنوان یکی از مولفه های رقابت پذیر کردن این بنگاه های اقتصادی یاد می کنند اما با دستوری کردن قیمت ها موافق نیستند.

پیرهادی با بیان اینکه دستوری کردن قیمت ها باید منطقی باشد و حقوق طرفین در آن حفظ شود، افزود: مشکل اساسی در این حوزه این است که گفت وگوی مسئولان با مجموعه های اقتصادی کم بوده است بنابراین لازم است وزارت صمت تعامل بیشتری با بنگاه های اقتصادی داشته باشد تا تصمیماتی که اتخاذ می شود با همراهی آن ها صورت بگیرد که نتیجه آن به تعطیلی فعالیت این مجموعه ها منتهی نشود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: