سه‌شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
کد خبر: ۵۶۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت الکترونیک کوروش ( اکالا) عنوان کرد:
محدودیت‌های لجستیک فروش آنلاین؛ از ترافیک و کمبود پیک موتوری تا مشکل آنتن‌دهی دستگاه‌های پوز
تیتر20 - کاظم کلبخانی، مدیرعامل شرکت توسعه تجارت الکترونیک کوروش ( اکالا)  با اشاره به وجود مسائل و موانع متعدد در حوزه لجستیک گفت: مهم‌ترین مساله در بخش لجستیک مربوط به سفیران است. این شغل خاص و پراهمیت است و کالاها نیز از نظر فیزیکی ریسک بسیار بالایی دارند. مهارت و دقت در رساندن سریع و سالم کالاها از دغدغه‌های این شغل است. با توجه به اینکه در بازار تقاضا برای این شغل بسیار افزایش یافته، در بسیاری موارد با کمبود نیروی انسانی در این حوزه روبه‌رو هستیم.

او افزود: ناوگان فرسوده مانع دیگری در تحویل سریع کالا است. با توجه به افزایش قیمت وسایل نقلیه، سفیران و نیروهای پیک توان خرید وسایل نقلیه جدید جهت جایگزینی با وسایل نقلیه مستهلک را ندارند. ترافیک عامل دیگری است که در تحویل به موقع کالا اثرگذار است.

 کلبخانی  تصریح کرد: از طرفی به دلیل اینکه مردم اطمینان کافی به این سرویس‌ها ندارند، گزینه پرداخت هزینه در محل را انتخاب می‌کنند که دراین مورد بحث آنتن‌دهی دستگاه‌های پوز مطرح است.

کلبخانی افزود: مهم‌تر از همه موارد، توازن سفارش‌ها در گستره جغرافیایی شهرهای بزرگ است. لذا مدیریت تقاضا در نقاط مختلف و مدیریت ناوگان باید به گونه‌ای باشد که هم از هدررفت منابع جلوگیری کند و هم سفارش‌ها در اسرع وقت به دست مشتریان برسد. عدم مدیریت صحیح این مساله موجب می‌شود که کالاها در زمان استاندارد و مدنظر مشتریان به دست آنها نرسد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: