سه‌شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
کد خبر: ۵۶۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به وجود بیمارستان هایی با عمر بیش از ۱۰۰ سال در تهران، گفت: نمی‌توان انتظار داشت وزارت بهداشت در طول زمان کوتاه و با منابع موجود نوسازی و مقاوم‌سازی را انجام دهد.

تیتر۲۰- سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت در مورد وضعیت فرسودگی بیمارستان های کشور، گفت: نوسازی و مقاوم سازی برخی بیمارستان های فرسوده به دانشگاه ها ابلاغ شد تا با استفاده از منابع موجود آنها را ایمن سازی کنند البته اغلب 64 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی دارای بیمارستان های فرسوده هستند مانند بیمارستان رسول اکرم که چند هفته اخیر دچار آتش سوزی شد که در حال جابجایی بخش‌های بیمارستان هستیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به وجود بیمارستان‌هایی با عمر بیش از ۱۰۰ سال در تهران، افزود: بیمارستان سینا بیش از ۱۰۰ سال عمر دارد و در این رابطه تمدید پروانه این مراکز را مشروط به اخذ مجوز آتش‌‎نشانی و مجوزهای ایمنی کردیم.

کریمی نوسازی و مقاوم‌سازی بیمارستان‌های فرسوده را نیازمند تامین واختصاص بودجه فراوان دانست و گفت: نوسازی بیمارستان‌ها نیازمند اختصاص بودجه چندین هزار میلیاردی است بنابراین نمی‌توان انتظار داشت وزارت بهداشت در طول زمان کوتاه و با منابع موجود نوسازی و مقاوم‌سازی را انجام دهد؛ پیشنهاد ما پیش بینی منابع در بودجه‌های سنواتی یا برنامه های 5 ساله بوده و باید بودجه اساسی برای نوسازی یا تخریب بیمارستان های قدیمی اختصاص یابد.

وی به خانه ملت گفت: طی ۱۰ سال گذشته بیمارستان‌هایی ساخته و همچنین ۶ الی ۷ ماهه اخیر هم ۱۰ هزار تخت جدید به تخت های بیمارستانی افزوده شده و برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی فرسوده در حال مقاوم سازی هستند./فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: