جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۵
کد خبر: ۵۸۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
شهردار منطقه ۹ آلودگی‌های صوتی و محیطی و مشکلاتی که مجموعه فرودگاه مهرآباد به خصوص برای ساکنین غربی تهران ایجاد کرده را معضلی دانست که می بایست هر چه سریعتر حل و فصل شود.

تیتر۲۰- سید محمد رحیم مرتضوی با اشاره به اینکه فرودگاه مهرآباد بیش از نیمی از مساحت منطقه ۹ را اشغال کرده، گفت: آلودگی‌های صوتی و محیطی و مشکلاتی که این مجموعه به خصوص برای ساکنین غربی تهران ایجاد کرده از معضلاتی است که پیگیر رفع آن هستیم، علاوه بر آن پیگیر احقاق حقوق شهروندان و اخذ مطالبات شهرداری از مجموعه فرودگاهی در راستای ارائه خدمات به مردم می باشیم.

وجود و فعالیت فرودگاه مهرآباد برای شهروندان غربی پایتخت آزار دهنده است

وی با بیان اینکه وجود و فعالیت فرودگاه مهرآباد برای شهروندان غربی پایتخت آزار دهنده است، گفت: در چشم انداز آینده شهر تهران تلاش می‌شود تا فرودگاه دیگر در مرکز شهر جایی نداشته باشد.

شهردار منطقه ۹ تاکید کرد: یکی از مطالبات جدی شهروندان انتقال فرودگاه مهرآباد است که این اقدام بسیار سخت و دشواری است؛ اما با توجه به رشد و پیشرفت شهری، وجود فرودگاه مهرآباد در شهر بواسطه مخاطراتی که می‌تواند در دراز مدت برای مردم داشته باشد، توجیهی ندارد و حتما باید به حاشیه شهر منتقل شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مرتضوی در خاتمه عنوان کرد: این مطالبه به حق شهروندان از سوی مجموعه شهری در حال پیگیری است و اگر فرودگاه مهرآباد به بیرون شهر منتقل شود فضای مناسبی برای توسعه شهری در قسمت غربی شهر تهران مهیا خواهد شد./ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: