جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۴
کد خبر: ۵۸۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
تیتر20 گزارش می دهد:
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق شد در شهریور، افزایش درآمد را در پی افزایش فروش داخلی و صادراتی محقق کند. اما دلایلی در ثبت این افزایش موثر بوده است.
از مدیریت صحیح تا افزایش درآمدزایی در «کگل»
تیتر20- آمارهای منتشر شده در گزارش کدال شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نشان می دهد درآمدزایی این شرکت 40 درصد بالاتر از میانگین ماهانه بوده در بخش های فروش و تولید با رشد خوبی همراه شده است.

نکته مهم در آمارهای فروش، افزایش در بازارهای داخلی است که شاید بتوان عوامل اثر گذار بر آن پرداخت.

به هر حال فراموش نکنیم صنعت فولاد در تابستان با محدودیت های برقی مواجه بود و بیشتر واحدهای فعال در این بخش تلاش کردند تا با افزایش میزان تولید در شهریور، هدف گذاری های صورت گرفته برای 6 ماهه اول سال را محقق کنند.

افزایش تولید می تواند به افزایش عرضه منجر شده و خود عاملی باشد برای فروش بیشتر که در نهایت از عوامل موثر بر افزایش درآمد ماهانه نیز خواهد بود.

همچنین نوسانات ارزی در کشور می تواند نرخ دلار را در ماه های پیش رو بالا برده و بر بازار فولاد هم اثر گذار شود، این موضوع می تواند یکی از انگیزه های افزایش فروش گل گهر باشد.

اما "کگل" افزایش درآمد ۱۳۷۱ درصدی در بازار صادراتی را هم در کارنامه خود داشته که بخشی از این موضوع را می توان در افزایش نرخ ارز به ویژه در هفته پایانی شهریور دانست که بر میزان درآمدهای صادراتی بی تاثیر نیست. اما بخشی دیگر می تواند ناشی از توسعه بازاریابی گل گهر در بازارهای صادراتی باشد.

بی تردید با اجرای طرح های توسعه و افزایش تولید باید حضور در بازارهای صادراتی نیز تقویت شود. افزایش درآمدهای صادراتی گل گهر در دو بخش نتیجه بسیار خوبی به همراه دارد، اول تامین سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرح های توسعه و دیگر افزایش درآمد که در نهایت تقسیم سود سالانه را افزایش می دهد و منجر به حمایت هرچه بیشتری سهامداران این مجموعه می شود.

اما گزارش فروش به تفکیک محصولات نشان می دهد این مجموعه در فروش مواد اولیه یعنی گندله و کنسانتره با رشد خوبی همراه بوده و این می تواند به تامین مواد اولیه از سوی فولادسازان برای جلوگیری از بحران ختم شود.

فراموش نکنیم گل گهر یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان کنسانتره و گندله در کشور است و در بخش کنسانتره در جایگاه اول قرار دارد. در نتیجه این مجموعه توانسته با افزایش حجم عملیات اجرایی به فروش بیشتر در این بخش دست پیدا کند. این رشد می تواند چشم انداز این مجموعه یعنی افزایش سهم در زنجیره ارزش فولاد را ارتقا دهد.

نگاهی به برنامه فروش و درآمدی این مجموعه نشان می دهد روند برنامه ریزی و مدیریت در گل گهر در مسیر درست خود قرار دارد و این مجموعه را به هدف نهایی می رساند. از سویی دیگر رشد اعداد می تواند به ارتقای جایگاه «کگل» در بورس کمک کرده و در روزهایی که تالار شیشه ای قرمز پوشی را بر رنگ سبز ترجیح می دهد، حمایت سهامداران خود را از دست ندهد.

درواقع این موضوع نشان می دهد، مدیریت درست حتی با وجود چالش ها بسیار می تواند درآمدزایی و افزایش فروش را محقق کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: