شنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
کد خبر: ۵۹۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
تیتر20 گزارش می دهد؛
نماد پارسیان با توجه به اینکه در یک سال گذشته در دو مرحله 150 درصد افزایش سرمایه داشته در 9 ماهه امسال رشد بالایی در سودسازی داشته، به همین دلیل تقاضای بالای برای خرید سهام آن ایجاد شده و در چند روز اخیر قفل صف خرید بوده است.
چرا تقاضا برای سهام بیمه پارسیان افزایش یافت؟
تیتر 20  -  بازار سرمایه در دو ماه گذشته روندی صعودی را آغاز کرده و تا کنون حدود 30 درصد شاخص رشد کرده و بسیاری از نمادها همین میزان رشد را تجربه کردند که در بین گروه های صنعتی برخی از نمادهای بیمه همچون پارسیان در یک هفته اخیر صف خرید شده، زیرا در سه ماهه بازدهی 30 درصدی داشته و از آنجایی که از قبله قبلی فاصله 45 درصدی دارد و شاخص هم در حال حرکت به سمت دو میلیون واحد است می توان پیش بینی کرد که این نماد به زودی از همین نقطه رشدی 100 درصدی داشته باشد.

نماد پارسیان بعد از دو مرحله افزایش سرمایه در یک سال گذشته توانسته سودسازی بالایی ثبت کند و جزئیات در گزارش 9 ماهه امسال آن از این قرار است که 2900 میلیارد تومان خسارت پرداختی داشته که 1100 میلیارد تومان آن در بخش درمان، 1000 میلیارد تومان آن در بخش بیمه ثالث- اجباری، 120 میلیارد مربوط به بیمه مسئولیت، 368 میلیارد تومان بیمه بدنه خودرو، 118 میلیارد تومان بیمه زندگی- اندوخته دار بوده است.

در بخش بیمه اتکایی 4800 میلیارد تومان حق بیمه صادر کرده که 1800 میلیارد تومان آن مربوط به بیمه ثالث- اجباری، 890 میلیارد تومان بخش بیمه درمان، 254 میلیارد تومان بیمه حوادث سرنشین خودرو، 427 میلیارد تومان بیمه بدنه خودرو، 242 میلیارد تومان بیمه آتش سوزی، 224 میلیارد تومان مربوط به بیمه نفت و گاز، 267 میلیارد تومان مربوط به بیمه زندگی- اندوخته دار بوده است.

این شرکت در 6 ماهه به ازای هر سهم 40 تومان ساخته و «پی بر ایی» سهم به 11 رسیده در حالی که در مجمع 1400 طبق گزارش 12 ماهه به ازای هر سهم 8 تومان سود ساخته بود و پی بر ایی سهم هم 45 بود که نشان می دهد امسال شرکت سودسازی بالایی داشته و در پایان سال می تواند حداقل 50 تومان سود بسازد، از این رو سهام روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد.

بررسی وضعیت اندیکاتورها حکایت از این دارد که نماد همچنان به رشد خود ادامه می دهد زیرا از یک سو «مک دی» در کراس صعودی قرار دارد و ورود پول به سهام افزایش یافته است، همچنین «آر ای آی» با قرار گرفتن در بالای 70 درصد افزایش بازدهی سهام در کوتاه مدت را تایید می کندو از سوی دیگر ابرسبز ایچیموکو به سمت بالا در حال حرکت بوده و فاصله کندل ها با کیجونسن هم افزایش یافته که نشان می دهد این هفته قیمت سهم بالای 400 تومان تثبیت می شود و با عبور از این مقاومت عملا آن را تبدیل به یک حمایت قوی می کند و بعد از یک استحراحت می تواند روند صعودی جدیدی را کلید بزند.

با توجه به اینکه برخی از نمادهای بیمه ای سقف تاریخی خود را شکسته اند بسیاری از سرمایه ها به سمت نمادهای جامانده از رشد هجوم آورده اند و از آنجایی که بیمه پارسیان امسال گزارش خوبی را ثبت کرده نظر بسیاری از فعالان بازار سرمایه را جلب کرده و همین مساله می تواند به رشد آن کمک کند.

اگر وضعیت بازار سهام همچنان مثبت باشد سهام بیمه پارسیان به سمت 550 تومان حرکت خواهد کرد و از آنجایی که بعد از عبور از کندل 400 تومان مقاومت قوی پیش رو ندارد به راحتی و به صورت شارپ می تواند این هدف را تصاحب کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: