شنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۲
کد خبر: ۶۰۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
رئیس هیات‌مدیره نصر تهران با ایجاد محدودیت‌های اعلام شده روی اینترنت مخالفت کرده و آن را به ضرر کسب‌وکارها دانسته، اما گفته است از آنجا که این سازمان در قبال اعضای خود باید پاسخگو باشد.

تیتر۲۰- انتشار همین خبر کافی بود تا مخالفت سازمان نصر در مورد اینترنت طبقاتی زیر سوال قرار بگیرد. برخی مدیران و فعالان اینترنتی در توییتر و گروه‌های تلگرامی، نصر تهران را متهم به دورویی کرده و اعلام کردند در حالی که این سازمان در ظاهر با اینترنت طبقاتی مخالف است، اما در پشت پرده از وزارت ارتباطات پیگیر اینترنت طبقاتی است. با بالا گرفتن این اعتراض‌ها به سازمان نصر حالا حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در گفت‌وگو با آی‌تی‌ایران از اساس این نامه را تکذیب می‌کند. به گفته او سازمان نصر پیش‌نویس‌های مختلفی در مورد موضوعات مختلف دارد و این نامه به معنی این نیست که سازمان نصر خواستار اینترنت طبقاتی شده است. او تاکید می‌کند هرچند این نامه نه از سازمان نصر خارج و نه به ورودی وزارت ارتباطات رسیده ولی هدف آن تنها این بوده که از وزارت ارتباطات توضیح بخواهد که اینترنت بدون محدودیتی که نمایندگان مجلس، وزارت علوم، کشاورزی و... از آن صحبت می‌کنند، چیست تا در مورد آن به اعضای خود اطلاع‌رسانی کند. او باز هم با بیان اینکه با اینترنت طبقاتی به هر نوع و شکلی مخالف است، گفت: «نامه‌ای به وزارت ارتباطات برای دریافت اینترنت طبقاتی ارسال نشده است. نامه‌ای هم که منتشر شده، مشخص نیست چگونه بدون اینکه این نامه به تایید اعضا‌ رسیده باشد و برای وزارتخانه ارسال شده باشد، منتشر شده است.» وی می‌افزاید: ما با اینترنت طبقاتی مخالف هستیم و آقای وزیر هم گفتند اصلا چیزی به عنوان اینترنت طبقاتی وجود ندارد، ولی طی چند هفته گذشته بارها از اینترنت بدون محدودیت صحبت شده است. ما می‌خواهیم بدانیم و دنبال این هستیم که بدانیم این اینترنت بدون محدودیت چیست تا به اعضای خود اطلاع‌رسانی کنیم.»

پس از این اظهارات ظهر دیروز نیز این سازمان با انتشار نامه‌ای در سایت خود اعلام کرد که نصر تهران پیگیر شفاف‌سازی دسترسی به اینترنت بدون فیلتر است. در این نامه حسین اسلامی به عنوان رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات خواسته است تا در مورد «صحت وجود یا عدم وجود چنین رویه‌ای اعلام نظر کرده و در صورت تایید، دستور داده شود تا لیست شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای این دسترسی هستند، به این سازمان اعلام شود.»/دنیای اقتصاد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: