جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۹
سبک زندگی

راههای درمان ارتروز

یک متخصص ارتوپد و فلوشیپ ورزشی گفت: کم راه رفتن، راه نرفتن یا استفاده بیش از حد و زیاد هر دو باعث آتروز می شوند.

چرا شورای شهر بودجه شهرداری تهران را کاهش داد؟

بودجه سال‌جاری شهرداری تهران ۵۰‌هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان بود که شهرداری بنا داشت این رقم را برای سال آینده به ۷۸‌هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان افزایش دهد. اما شورای شهر بر اساس سناریوهای مختلف پیش‌بینی شده در کمیسیون تلفیق، سقف را به ۷۵‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان کاهش داد.

عوارض فست فودها برای سلامتی چیست؟

متخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که سدیم موجود در گوشت‌های فراوری شده، خطر فشار خون و سرطان معده را افزایش می‌دهد، گفت: با مصرف پیتزا؛ نیتریت، چربی اشباع و ترانس، سدیم و کالری زیادی وارد بدن می‌شود.

مدت زمان ورزش برای کاهش وزن چقدر باید باشد؟

به گفته متخصصان، فعال بودن کلید سلامت بودن است و ورزش کردن به افراد کمک می کند تا از بسیاری از مشکلات سلامتی دور مانده و تناسب اندام خود را نیز حفظ کنند.

بیشتر تعارضات و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهر تهران

مدیرکل حریم شهر تهران با اشاره به اینکه بیشتر تعارضات و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهر تهران در جنوب و جنوب غرب تهران است از ارسال لایحه ساماندهی حریم تهران به مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.

مزایده بناهای تاریخی برای جذب سرمایه گذار

صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دست‌بافت و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، بهره‌برداری ۱۱ بنای تاریخی را به منظور جذب سرمایه گذار به مزایده می‌گذارد.

بدخوابی ریسک ام اس را بالا می برد

تحقیقات جدید نشان می دهد نوجوانانی که به طور منظم نمی توانند خواب خوب شبانه داشته باشند، ممکن است در بزرگسالی با خطر بیشتر ابتلا به بیماری ام اس مواجه باشند.

تشکیل کارگروه برای رفع مشکلات تهران

شهردار تهران گفت: مطابق لایحه ارائه شده به شورای شهر تهران رقم پیشنهادی برای بودجه سال آینده ۷۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد که شورا با ۷۶ هزار میلیارد آن موافقت کرده و قرار است عمده رقم این بودجه صرف توسعه حمل و نقل عمومی شود.

دلایل سرطان روده بزرگ چیست

متخصص پرتودرمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سرطان روده بزرگ یکی از سرطان‌های شایع جوامع صنعتی است، گفت: میزان شیوع این بیماری در دهه‌های اخیر رو به افزایش است.

برخورد شهرداری با پیمانکاران متخلف

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در واکنش به انتشار فیلم بکارگیری کودکان در بخش خدمات شهری شهرداری تهران توسط پیمانکاران و تذکر عضو شورای شهر تهران، گفت: پیگیری و برخورد ویژه با پیمانکاران متخلف برای بکارگیری کودکان در بخش خدمات شهری انجام خواهد شد.

جزئیات خدمات «صندوق ضمانت صادرات ایران» به حوزه گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همه خدمات «صندوق ضمانت صادرات ایران» به حوزه گردشگری تسری پیدا کرد.

ارتباط ضربه به سر و مرگ زودرس

ارتباط ضربه به سر و مرگ زودرس
ضربه به سر با بسیاری از مشکلات سلامتی مزمن مرتبط است، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که ممکن است خطر مرگ زودهنگام را دو یا حتی سه برابر کند.

تاثیر منفی شکم روی عملکرد در سن پیری

مطالعه جدید نشان می دهد که هرگونه وزن اضافی در میانسالی در اطراف شکم می تواند خطر ضعیف شدن فرد را در دهه های بعد افزایش دهد.

کشورها چگونه از بناهای تاریخی گردشگر جذب می کنند

حفظ بناهای تاریخی به‌‌‌عنوان بخشی از تاریخ ایتالیا و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌‌‌های گردشگری این کشور منجر به درآمدزایی بسیاری شده است و اگرچه تجهیز و حفاظت بناهای تاریخی هزینه‌‌‌های بسیاری را برای شهرداری‌‌‌ها به‌‌‌وجود می‌‌‌آورد اما به درآمدزایی بسیاری در بازار گردشگری ایتالیا دست یافته و منجر به رونق اقتصادی این کشور شده است. گردشگری فرهنگی در ایتالیا به همراه گردشگری تفریحی، کشاورزی و صنایع سبک و سنگین کل درآمد این کشور غیرنفتی را تولید می‌کند.