جمعه ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۹
اجتماعی

راهکارهایی برای داشتن روزی بدون احساس خواب‌آلودگی

راهکارهایی برای داشتن روزی بدون احساس خواب‌آلودگی
محققان دریافتند با سه عامل مهم ورزش، خواب مناسب و کافی شبانه و صرف صبحانه سرشار از کربوهیدرات‌های پیچیده و قند محدود می‌توانید احساس بی‌حالی را از خود دور کنید.

زخم کاری «تغییر استانداردهای شاخص آلودگی هوا» بر پیکر آدم و هوا

زخم کاری «تغییر استانداردهای شاخص آلودگی هوا» بر پیکر آدم و هوا
در شرایطی که بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آلودگی هوای پایتخت تشدید شده ، ارائه طرح تغییر استانداردهای آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلات مدارس واکنش‌های زیادی را برانگیخته است چراکه اجرا و تصویب این طرح هم می‌تواند سلامت شهروندان به‌ویژه دانش‌آموزان را تحت تاثیر قرار دهد هم تشدید آلودگی هوا را طی روزهای آلوده در پی داشته باشد.

طبقاتی شدن اینترنت و ضرورت توجه به چند نکته

طبقاتی شدن اینترنت و ضرورت توجه به چند نکته
به دنبال ایجاد محدودیت برای برخی از پلتفرم‌های خارجی و مطرح شدن بحث دسترسی برخی اقشار از جامعه به اینترنت بدون فیلتر که بعضا از آن با عنوان اینترنت طبقاتی یاد می‌شود، اعتراض برخی از صاحب نظران و کارشناسان را به دنبال داشت که آن را اقدامی نادرست می‌دانستند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش :

ادارات را تعطیل کنید زیان آن کمتر از تعطیلی مدارس است

ادارات را تعطیل کنید زیان آن کمتر از تعطیلی مدارس است
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تخصیص بودجه برای برگزاری کلاس جبرانی تعطیلات اخیر گفت: اگر تعطیلی برخی از دستگاه‌ها و بخش‌های اداری را برای کنترل آلودگی هوا داشته باشیم شاید ضرر آن در مقایسه با تعطیلی مدارس کمتر باشد.

نگرانی از «خشکیدگی و کوتاه شدن درختان جنگل‌های مانگرو» در پی شوری بیش از حد آب

نگرانی از «خشکیدگی و کوتاه شدن درختان جنگل‌های مانگرو» در پی شوری بیش از حد آب
مدیر گروه محیط زیست دانشگاه تهران با بیان اینکه در سال‌های اخیر، کاهش یا قطع دسترسی برخی رویشگاه‌های جنگلی حرا به منابع آب شیرین بالادست باعث آسیب دیدن این رویشگاه‌ها شده است، گفت: نرسیدن حقابه آب شیرین به جنگل‌های حرا، نگرانی اصلی درباره آینده این جنگل‌ها است که آثاری نظیر خشکیدگی و کاهش تراکم درختان را در برخی رویشگاه‌ها به همراه داشته است. به عبارت دیگر، سدسازی بی‌رویه و انحراف سرشاخه رودخانه ها، باعث نرسیدن آب شیرین به بعضی رویشگاه‌های جنگلی مانند جنگل حرای خلیج گواتر و جنگل حرای بندر خمیر شده و حیات این جنگل‌ها را به خطر انداخته است.

کیفیت محصولات میادین میوه و تره‌بار ارتقاء می‌یابد/واگذاری مستقیم ۷۰ تره‌بار به بهره‌برداران

کیفیت محصولات میادین میوه و تره‌بار ارتقاء می‌یابد/واگذاری مستقیم ۷۰ تره‌بار به بهره‌برداران
فصاحت گفت: در راستای ارتقاء کیفیت محصولات قابل عرضه در میادین میوه و تره‌بار پایتخت، تعداد ۷۰ بازار از دنباله بازار‌های تره‌بار خارج شد.

آموزش و پرورش: مکاتبات متعدد محرمانه‌ای درباره تبعات تعطیلی مدارس انجام داده‌ایم!

آموزش و پرورش: مکاتبات متعدد محرمانه‌ای درباره تبعات تعطیلی مدارس انجام داده‌ایم!
مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به شدت برای وضعیت تعطیلی مدارس شهر تهران نگرانیم، گفت: از ابتدای تعطیلات تاکنون مکاتبات متعدد محرمانه‌ای داشته و با مراجع ذیصلاح درباره تبعات تعطیلی مدارس گفت‌وگو کردیم.
معاون استاندار تهران خبر داد:

تمام ادارات استان تهران فردا تعطیل شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران اعلام کرد: تمامی دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان تهران فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه تعطیل هستند.
تیتر20 بررسی کرد؛

مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی سازمان تامین اجتماعی

مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی سازمان تامین اجتماعی
امروزه سازمان تامین اجتماعی با مشکلاتی زیادی مواجه است که تغییر و تحولات اقتصادی و اجتماعی باعث شده است که هزینه‌های این صندوق به شدت رو به افزایش باشد و این امر تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران سازمان تامین اجتماعی شده است. در سراسر دنیا کاهش نرخ تولد از یک سو و افزایش سن افراد از سوی دیگر، منجر به افزایش چشمگیر میزان جمعیت بازنشستگان شده است.

نیازفدراسیون سواری کاری ؛ثبات به جای تغییر

نیازفدراسیون سواری کاری ؛ثبات به جای تغییر
اصولا تغییر و تحولات مدیریتی در شرایط انجام می شود که نیاز به توسعه کمی و کیفی وجود داشته باشد،اما با بررسی کارنامه مدیریت فعلی فدراسیون سوارکاری کشور به نظر می رسد این فدراسیون برای ادامه مسیر فعلی و تکامل بیشتر به ثبات نیاز دارد و هر گونه تغییری احتمال دور شدن از مسیر اصلی را بیشتر و بیشتر می کند
کتابی برای همه مدیران و کارکنان انجمن ها و تشکل ها

برنامه ریزی راهبردی در سازمان های غیرانتفاعی منتشر شد

ویدئو/ مدیرعامل گل‌گهر در برنامه زنده تلویزیونی «در پناه عشق» شبکه دو سیما

مهندس ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، در برنامه زنده تلویزیونی «در پناه عشق» شبکه دو سیما به گفتگو پرداخت.

7 علت چالش ترافیک در تهران

تحقیقات میدانی و همچنین بررسی‌‌های درباره این «اتلاف وقت بی‌‌سابقه شهروندان در ترافیک تهران» 7 علت را شناسایی کرده است.

ممنوعیت پرداخت نقدی عوارض پارک حاشیه ای

سرپرست معاونت بهره برداری از سیستم های حمل و نقل سازمان حمل و نقل و ترافیک، جزئیات مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای معابر شهر تهران را تشریح کرد.

برگزاری همایش شکست های طلایی در برج میلاد تهران

همایش شکست های طلایی هفته گذشته در برج میلاد تهران برگزار شد.

راهکارهای شهرداری برای عبور از سال پرتنش آبی

معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تشریح راهکارهای شهرداری برای عبور از سال پرتنش آبی کشور گفت: نقش مردم در کاهش مصرف آب در شهر تهران بسیار حائز اهمیت است.

نماد تهران چرا زیان‌ده شد

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به نقش همه‌گیری کرونا در زیان‌ده شدن برج «میلاد» گفت: با تلاش کمیسیون فرهنگی-اجتماعی و کمیسیون‌های دیگر به‌دنبال فعال‌سازی این ظرفیت هستیم.

آیا دولت از شرکت های حامی اشتغال بانوان پشتیبانی می کند

امروزه با توجه به حضور بیشتر زنان در حوزه بازار کار، توانمندسازی زنان بویژه افراد سرپرست خانوار از دغدغه های مهم جامعه است. زنان شاغل می توانند با حضور در بازار کار نقش مهمی در صنعت و اقتصاد خانواده ایفا کنند در همین زمینه دولت با ایجاد سیاست‌ها و برنامه‌های منسجم و پشتیبانی از شرکت های تولیدی حامی اشتغال زنان می تواند نقش بسزایی ایفا کند.

تاکتیک ایران برای جذب گردشگر برای جام جهانی 2022

دستیار ستادی معاون گردشگری می‌گوید: جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، کیک نیست که سهم هر کشور را تقدیم کنند. این رویداد حکم یک کیسه برنج را دارد که همه داخل آن مشت می‌کنند تا سهم خود را بردارند؛ مصر، عربستان، ترکیه، امارات و کویت منتظر آن لحظه طلایی هستند و ما هم باید تاکتیک درستی داشته باشیم.