سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
اقتصادی

ممنوعیت ایجاد فروشگاه زنجیره ای جدید در این شهر

هیچ فروشگاه زنجیره ای حق تشکیل و افتتاح شعبه جدید ، در حوزه قضایی شهرستان شهرضا ندارد.

پروژه جزیره بدون کووید کلید خورد

پروژه «جزیره بدون کووید» برای احیای گردشگری در ایتالیا کلید خورد.

خسارت جدی به پارک جنگلی سوهانک با تردد ماشین‌های شاسی بلند

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: تردد ماشین‌های شاسی بلند آفرود از مبادی ورودی پارک جنگلی سوهانک در ارتفاعات مشرف به تهران گسترش پیدا کرده است که خسارت بسیار جدی به پارک و ارتفاعات حساس شمال شرق تهران وارد می‌شود.

ساختار مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی تغییر کرد

بانک مرکزی در تکمیل چارچوب نوین سیاست‌گذاری پولی، ساختار مدیریت کل اعتبارات را متناسب با نیازهای ناظر بر این تحولات به مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری با سه اداره زیر مجموعه «اعتبارات»، «عملیات بازار باز» و «تأمین مالی زنجیره تولید» تغییر داد.
از سوی دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی مطرح شد

سه شرط برای بازگشت خارجی ها به بازار لوازم خانگی

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی معتقد است تعامل با کشورها و برندهای خارجی در مجموع مفید است، اما با رعایت سه شرط که اولین و مهم‌ترین آن ممنوعیت پنج ساله واردات کالای نهایی در حوزه لوازم خانگی است که باید در قانون برنامه هفتم توسعه تصویب شود تا کسی از آن تخطی نکند.
تیتر20 به بهانه ثبت رکوردهای پیاپی در فولاد هرمزگان بررسی می کند؛

سالی که نکوست از بهارش پیداست

رکوردهای حاصله فولاد هرمزگان در فروردین امسال نتیجه زحمات یک ماهه نیست بلکه برنامه ریزی دقیق سال گذشته این شرکت در کنار تمام چالشها را نشان می دهد به انضمام اینکه تمام این موارد با مشکل شیوع بیماری کرونا متقارن شده بود. در این شرایط حفظ موقعیت یک‌موفقیت محسوب می شود که فولاد هرمزگان علاوه بر حفظ موقعیت، موفق به کسب رکورهای بالاتر شده است.
پورمجیب مطرح کرد:

قطعات و خدمات مهندسی در فهرست صادرات ایران‌خودرو/ افزایش تولید سایت آذربایجان در دستور کار

معاون صادرات و امور بین‌الملل ایران‌خودرو، از برنامه توسعه صادرات قطعه خودرو خبر داد و گفت: صادرات قطعه از جمله قطعات یدکی و ریخته‌گری به بازارهای فعلی و جدید، در دستور کار امسال ایران خودرو قرار دارد؛ همچنین توسعه صادرات خدمات مهندسی از دیگر اهداف صادراتی ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۰ است.
سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

اختلاف ۲.۶ میلیون‌ تنی آمار تولید و مصرف در فولاد صحت ندارد

سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت ضمن تکذیب خبر اختلاف ۲.۶ میلیون تنی در آمار تولید و مصرف فولاد گفت: اختلاف تنها ۳۰۰ هزار تن و مربوط به موجودی انبارهای واحد‌های تولیدی است.

مدیر عامل گروه بهمن: افزایش کیفیت و جلب رضایت مشتری الویت گروه بهمن است

مدیرعامل گروه بهمن از طرح های توسعه ای در روند تولید و برنامه صادرات در بهمن دیزل خبر داد و گفت: افزایش کیفیت و جلب رضایت مشتری الویت گروه بهمن است و قطعا کیفیت را فدای تولید نمی کنیم.

استقبال 20 هزارنفری از صدور کارت هواداری پرسپولیس بانک گردشگری

رئیس اداره بازاریابی و عملیات بانکداری نوین بانک گردشگری اعلام کرد: تاکنون حدود 20 هزار نفر از مردم از دریافت کارت هواداری پرسپولیس این بانک استقبال کرده اند.
تیتر20 بررسی می کند؛

نقاط گنگ و مبهم چرخش استراتژیک بیمه رازی

انقلاب نوآورانه بیمه رازی مانند هر نوآوری دیگری نقاط گنگ و مبهمی دارد، از جمله اینکه تغییر از ساختار ستادمحور به شعبه و نماینده‌محور چگونه عملکرد بیمه رازی را از خود متاثر می‌کند؟ افزایش تمرکز بر این شعب و نمایندگی‌ها به چه معناست؟

ساده‌ترین راه احراز هویت غیر حضوری سامانه سجام؛ با اپلیکیشن تاپ

امکان احراز هویت غیر حضوری سامانه سجام، در اپلیکیشن تاپ برای کاربران فراهم شد.
تیتر20 بررسی می کند؛

شاهین، نماد کیفیت و ایمنی در محصولات سایپا

سایپا تلاش کرده تا حد امکان کیفیت و ایمنی شاهین را بالا ببرد تا رضایتمندی مشتریان فقط روی کاغذ نبوده و برای آنها ملموس باشد. یکی از اقداماتی که سایپا برای جلب اطمینان مشتریان شاهین انجام داده، در نظر گرفتن گارانتی بلندمدت برای این خودرو است.

گیلاس نوبرانه چند؟

قیمت کنونی هر کیلو گوجه سبز ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان، زردآلو کاشان ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، توت فرنگی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، چغاله بادام ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان و گیلاس تلخک نوبرانه ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است که پیش بینی می‌شود قیمت گوجه سبز این هفته مجدد کاهش یابد.

۱۰ راهکار برای این که از آینده، کمتر بترسیم!

ترس از آینده؛ حسی که موجب می‌شود بسیاری از ما به‌ویژه در دوره نوجوانی و جوانی شبانه‌روز آن را با خود حمل کنیم و لذت زندگی در حال و اکنون را از دست بدهیم.
دبیر انجمن خودروسازان:

شورای رقابت، سیاسی عمل کرد

دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار داشت: وقتی بانک مرکزی تورم بخشی را ۱۴ درصد اعلام می‌کند به این معنا است که افزایش‌ها و حتی کاهش‌های قیمت ارز در آن منظور شده است. ولی شورای رقابت سیاسی برخورد کرده و افزایش قیمت خودرو را اعمال نکردند.

گام بلند سایپا به سوی ایمن سازی محصولات؛ سایپا شاهین ایمن ترین خودروی ایران از مگا پلت فرم SP100

افزایش ایمنی خودروهای تولید داخل همواره یکی از مسائل مهم صنعت خودروسازی در دهه اخیر بوده است و در این میان سایپا توانسته است با معرفی شاهین، یکی از ایمن ترین خودروهای تولید داخل را به بازار معرفی و عرضه کند.
ثبت نشان «لاکتومیل» پگاه درپنجمین کشور منطقه

شیرخشک نوزاد پگاه به بازار کویت رسید

شیرخشک نوزاد پگاه، با نشان «لاکتومیل» در کشور کویت، به ثبت رسید.

انتصاب دکتر نادری به عنوان مدیرعامل جدید سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با تصمیم هیات مدیره این شرکت دکتر امیرحسین نادری به عنوان مدیرعامل جدید شرکت منصوب شد.
تیتر20 بررسی می کند؛

از تکذیب ورود اژدهای سرخ به گل گهر تا حضور آلمانی ها در گذشته نه چندان دور

هدف تنها حضور سرمایه گذار خارجی در بخش معدن نیست بلکه باید در شرایط فعلی با توجه به وضع تحریم ها علیه کشور و در صورت عدم رفع آنها راهکارهایی برای همکاری های دوجانبه با نگاهی برد-برد صورت بگیرد.
یک مقام مسئول:

تولیدکنندگان لوازم خانگی مشکلی در تامین مواد اولیه ندارند

یک مقام مسئول با بیان اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی مشکلی در تامین مواداولیه ندارند، گفت: تامین مواد پتروشیمی را مدیریت کردیم و برای ورق فولادی لوازم خانگی نیز عرضه اختصاصی در نظر گرفتیم.
با باور مدیریت سایپا به متخصصان داخلی رخ داد:

پرواز شاهین از خاکستر پراید

ماجرای عبور ساپیا از بحران را می توان یکی از نشانه های توانمندی ایران در زمینه صنعت خودرو به شمار آورد. صنعتی که به رغم تمام فراز ونشیب ها و انتقادهایی که به آن وارد می شود، همچنان بار اصلی صنعت را به دوش دارد و لوکوموتیو کشنده شد...

آرایشگاه‌های زنانه در بحران / پردرآمد ها در ایام کرونا بی درآمد شدند

رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران ضمن اعلام ورشکستگی تعداد زیادی از آرایشگاه‌های زنانه، خواستار حمایت از این صنف شد و از مراجعه کنندگان خواست تخلف از رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به اتحادیه گزارش کنند.
تیتر20 بررسی می کند؛

جک J7 ؛ سورپرایز جدید کرمان موتور برای دوستداران خودرو سدان

کرمان موتور که برند جدید کی‌ام‌سی را برای مونتاژ محصولات جک، راه‌اندازی کرده است، بعد از معرفی پیکاپ کی‌ام‌سی T8 و همچنین کراس‌اور کی‌ام‌سی K7 حالا به سراغ پرچمدار سدان‌های جک رفته است.
تیتر20 بررسی می کند؛

آینده «فخاس» برای سرمایه‌گذاری/ طرح حیاتی فولاد خراسان در دست اقدام

مهم‌ترین طرحی که شرکت فولاد خراسان در دست اقدام دارد و برای این شرکت بسیار حیاتی بوده زنجیره فولاد شرکت را تکمیلی و از نظر سوددهی با ارزش‌تر خواهد کرد، کنسانتره‌سازی ۲.۵میلیون تنی سنگان است.

افزایش ایمنی پژو ۲۰۶ در برابر سرقت

گروه صنعتی ایران خودرو در راستای افزایش ایمنی محصولات در برابر سرقت، با حذف دکمه قفل کن رودری محصول ۲۰۶،‌ مسیر دسترسی سارقان برای باز کردن درب خودرو را مسدود کرد.

پیش فروش 5 محصول سایپا از فردا

گروه خودروسازی سایپا طرح پیش فروش یکساله خود را به مناسبت عید سعید فطر از 20 اردیبهشت ماه آغاز می کند.
دستاوردهای مهم بانک گردشگری از زبان رئیس هیات مدیره؛

کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن پروژه‌ها و سر و سامان دادن به بدهی بازار بین بانکی

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

صاحبان این دسته از املاک خالی دو برابر جریمه می‌شوند

محمودزاده با اشاره به اینکه ۱۹ خرداد آخرین مهلت ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان است از آماده افتتاح بودن ۱۰ هزار واحد مسکن ملی خبر داد.

خبر خوب/ مسکن در حال ارزان شدن است

وزیر راه وشهرسازی گفت: با بهبود وضعیت شرایط اقتصادی و کاهش نرخ دلار و سکه قیمت مسکن و بازار اجاره هم به سمت آرامش و نزول قیمتی در حرکت است.
مهندس تقی زاده:

تخصیص 30 میلیارد ریال اعتبار برای گاز رسانی به بخش خرانق توسط چادرملو

چادرملو بمنظور کمک به طرح گازرسانی به ساکنان این منطقه، با موافق هيئت مديره و مهندس تقی زاده مدیر عامل چادرملو، مبلغ ۳۰ میلیارد ریال کمک بلا عوض برای اجرای طرح گازرسانی به ساکنین بخش خرانق در راستای اقدامات حمایتی و مسئولیت اجتماعی به این امر اختصاص یافت.

روحیه تعامل و تلاش همراه با انگیزه شاخصه سازمان جوان بانک ایران زمین است

دومین جلسه هماهنگی، برنامه ریزی و تدوین اهداف سال 1400 با حضور روسای شعب شهر اصفهان بانک ایران زمین به صورت حضوری و شعب شهر های شهرکرد، شهرضا، گلپایگان، اراک، قم و کاشان از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

آغاز فروش اینترنتی محصولات شرکت ایران دوچرخ

فروش اینترنتی محصولات شرکت ایران دوچرخ از روز یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه ویژه خریداران شهر تهران آغاز می شود.
تحریم ها بروند ایسوزو می آید؛

مدیرعامل بهمن دیزل: 60 درصد "شیلر" را ایرانی ها می سازند

مدیرعامل بهمن دیزل از توسعه محصولات و تولید کامیون و کشنده در سال جاری خبر داد و گفت: دستیابی به داخلی سازی 60 درصدی در شیلر، ارتقاء سطح کیفی محصولات، افزایش صد درصدی تولید و صادرات از اهداف امسال بهمن دیزل است.
تیتر20 بررسی می کند؛

تحمیل هزینه بسیار سنگین به اقتصاد کشور با بی توجهی به مشکل بزرگ شبکه پرداخت الکترونیک

شبکه پرداخت الکترونیکی در ایران با کارکردها و انتظارات متفاوتی مواجه شده که چالش‌های جدید و بنیادینی را پیش روی آن قرار داده‌اند.
آریا برای تحول می‌آید

مهمترین مشخصات فنی و امکانات نخستین کراس اوور ایرانی

کراس اوورهای شهری بدون شک یکی از محبوب ترین کلاس های خودرویی در بازار ایران به حساب می آیند. تب این کلاس از خودروها بعد از سال ها حکومت شاسی بلندهای سنتی از اواسط دهه ۹۰ شمسی اوج گرفت و با ورود کراس اوورهای رنگارنگ چینی به خطوط تولید خودروسازان با استقبال گسترده مشتریان مواجه شد.

ایران خودرو دیزل امسال را با جهش تولید آغاز کرد

شرکت ایران خودرو دیزل با تولید ۲۵۳ دستگاه خودرو در فروردین ماه امسال، توانست بیش از ۶۲ درصد سهم تولید خودروسازان تجاری را بدست آورد.
تیتر20 بررسی می کند؛

جای خالی نام کارکنان فروشگاه های زنجیره ای در جدول اولویت های واکسیناسیون

در حالی که فروشگاه های زنجیره ای از زمان اپیدمی کرونا همواره و بدون وقفه پای کار برای ارائه خدمات به جامعه قرار داشته اند، اما نبود نامی از این فروشگاه ها در جدول اولویت بندی واکسیناسیون سراسری جفا به پرسنل آنها محسوب می شود.
تیتر20 بررسی می کند؛

اثرات حضور پروژه های معدنی در جوار مناطق محروم/ آیا توزیع عواید حاصل از توسعه معادن در مناطق دورافتاده عادلانه است؟/مسئولیت اجتماعی یک الزام برای شرکت های معدنی

در ارزیابی‌های زیست‌محیطی و اجتماعی نمی‌توان اثرات پروژه‌های معدنی را بر مردم و جوامع محلی نادیده یا دست‌کم گرفت. این جوامع در زمان‌هایی که ارتباط و تعاملشان با متولیان امور و بخش‌های اقتصادی معدنی ضعیف باشد یا هنگامی‌که اثرات زیست‌محیطی از قبیل آلودگی آب، هوا و خاک، حیات و معیشت ساکنان این مناطق را تحت تأثیر قرار دهد شدیداً احساس زیان و آسیب‌پذیری خواهند کرد لذا باید مکانیسمی اعمال گردد تا این جوامع نقش مؤثری در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشند و صاحبان فعالیت‌های معدنی نیز باید این اطمینان خاطر را بدهند که حقوق اساسی افراد و جوامع تحت تأثیر را پذیرفته، حمایت کرده و نقض نمی‌نمایند.

می توانید سهامتان را اجاره بدهید!

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، از بررسی موضوع «تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام» در جلسه اخیر این کمیته تخصصی خبر داد.

هشدار/ قبل از معامله مسکن حتما بخوانید

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از مشاوران املاک از ارائه کد رهگیری به متقاضیان خودداری می‌کنند، در حالی که دریافت این کد در تمامی معاملات الزامی است.
مدیرکل خرید و فروش سازمان تعاون روستایی:

قیمت محصولات در روستا بازار 50 درصد کمتر از فروشگاه های زنجیره‌ای است

مدیرکل خرید و فروش سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه تا پایان سال 250 روستا بازار در سراسر کشور برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزان و روستائیان راه اندازی می‌شود، گفت: قیمت محصولات در روستا بازار 50 درصد کمتر از فروشگاه های زنجیره‌ای است.
طی هفته‌ای که گذشت

کاهش باورنکردنی قیمت‌ سکه و طلا

طبق تحلیل نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر قیمت‌ سکه و طلای داخلی علیرغم تعطیلی بازار، قیمت‌ها بطور کلی کاهش چشمگیری داشته است؛ بگونه‌ای که هر قطعه سکه بیش از ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد اما آنچه که بسیار به چشم می‌آمد، کاهش عرضه سکه در بازار معاملات بوده که سبب افزایش ۱۸۰ هزار تومانی حباب هر قطعه شده و مجدد حباب سکه را که تا ۱۶۰ هزار تومان هم کاهش یافته بود به محدوده ۴۰۰ هزار تومان کشانده است.
تیتر20 بررسی می کند؛

نقش آزادسازی قیمت در بهبود خودروسازی

نگاهی به بازارهای خودرو در جهان نشان می دهد کمتر کشوری از شیوه قیمت گذاری دستوری استفاده می کند و معمولا این بازار و عرضه و تقاضا است که تعیین می کند هر خودرویی با چه قیمتی به فروش برود.
تیتر20 بررسی می کند؛

"معروفخانی" با نقشه راه در فولاد هرمزگان

نیروی انسانی، افزایش ظرفیت تولید و طرح های توسعه ای سه رکن اصلی است که عطااله معروفخانی در بدو ورود خود به فولاد هرمزگان بر آن تاکید داشته است.

چادرملو و ماشین سازی اراک تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا کردند

در ادامه روند همکاری های دو و چند جانبه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با مراکز علمی، پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و نوآور و مبتکر در جهت برخورداری از فناوری های نوین در عملیات معدنکاری و صنایع فولادی، صبح امروز تفاهم نامه همکاری میان شرکت چادرملو و ماشین سازی اراک با هدف بهره گیری از تکنولوژی های نوین و ساخت ماشین آلات صنعتی با راندمان های افزوده منعقد شد .

نماینده مردم دهلران در مجلس: توجه ویژه کروز به بخش پژوهش قابل تقدیر است

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت: کروز در کنار ایجاد اشتغاالزایی موفق، به امر تحقیقات و پژوهش توجه ویژه ای داشته است که این امر از نقاط قوت و مثبت این شرکت قطعه سازی به شمار می رود.

شرکت های خودروساز گروه بهمن برترین رتبه های خدمات فروش را به خود اختصاص دادند

شرکت های خودروساز گروه بهمن مطابق با گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، به رسم هر ساله برترین رتبه های خدمات فروش را به خود اختصاص دادند.

چگونه چک موردی بگیریم؟

چک موردی نوعی چک است که به صورت موردی به مشتری حقیقی فاقد دسته چک و دارای حساب جاری داده می‌شود.

روش جدید فروش سهام عدالت چیست؟

قرار است روش فروش سهام عدالت برای بار دوم تغییر کند، آیا در روش جدید سهامداران می‌توانند سهامشان را بفروشند؟