جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۶
کد خبر: ۴۹۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۹
محمودزاده با اشاره به اینکه ۱۹ خرداد آخرین مهلت ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان است از آماده افتتاح بودن ۱۰ هزار واحد مسکن ملی خبر داد.
تیتر20 -  محمود محمودزاده در خصوص جزئیات افتتاح‌های طرح اقدام ملی مسکن تا پایان دولت دوازدهم، گفت: با توجه به اینکه بخشی از واگذاری‌ها به شکل واگذاری گروهی و کوچک مقیاس بوده، این اطلاعات در حال جمع‌آوری و نهایی‌شدن است که به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

محمودزاده ادامه داد: ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن، آبان سال ۹۹ افتتاح شد. هم‌اکنون نیز نزدیک به ۱۰ هزار واحد آماده افتتاح است. ما در وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن هستیم تا با مقیاس‌های بیشتری افتتاح طرح اقدام ملی مسکن را داشته باشیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجاره‌داری حرفه‌ای و تصمیم دولت برای اجرایی شدن آن، گفت: سال گذشته آئین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای به دولت ارسال شد که هم‌اکنون در کمیسیون‌های دولت در دست بررسی است.

وی در خصوص بازار اجاره، گفت: کمک ودیعه اجاره و تمدید اجاره‌ها به ستاد ملی کرونا، پیشنهاد شده است که در این‌باره، ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری خواهد کرد.

محمودزاده در خصوص سامانه ملی املاک و اسکان نیز، اعلام کرد: در قانون، دو ماه برای تکمیل اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان زمان گذاشته شده است که این کار اقدام بزرگ و گسترده است و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، سرپرستان خانوار باید اطلاعات سکونتی و ملکی خود را در سامانه به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی تمامی اشخاص حقیقی و حقیقی ملزم به ثبت اطلاعات سکونتی و املاک خود در سامانه هستند و قانونگذار برای اشخاص حقوقی نیز دو برابر مالیاتی را پیش‌بینی کرده است. در این قانون برای اشخاص حقیقی داشتن دو واحد مسکونی در صورتی که در دو شهر مختلف باشند، مجاز است و مشمول مالیات نمی‌شود در حالی که برای اشخاص حقوقی این امکان سلب شده است؛ بنابراین قانون برای شخصیت‌های حقوقی سخت گیرانه‌تر است.

محمودزاده تصریح کرد: صاحبان املاک حقوقی چنانچه ملکی خالی در اختیار داشته باشند مشمول دو برابر مالیات هستند./ وزارت راه و شهرسازی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: