دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
کد خبر: ۴۹۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: تردد ماشین‌های شاسی بلند آفرود از مبادی ورودی پارک جنگلی سوهانک در ارتفاعات مشرف به تهران گسترش پیدا کرده است که خسارت بسیار جدی به پارک و ارتفاعات حساس شمال شرق تهران وارد می‌شود.
تیتر20 -  آرش حسینی میلانی در تذکری گفت: شورای شهر مصوبه خوبی در موضوع ثبت میراث طبیعی توچال داشته است، اما متاسفانه با وجود پیگیری‌های متعدد کمیته محیط زیست شورای شهر تهران همچنان منتظر اعلام نظر میراث فرهنگی تهران هستیم. شهرداری تهران آمادگی دارد کلیه اطلاعات و مستندات را در اختیار اداره کل قرار دهد، اما آخرین گزارشی که تهیه شده و منطبق با الگوی وزارت میراث فرهنگی بوده، هنوز راجع به این موضوع نظری نداده‌اند و درخواست دارم تا هرچه سریعتر نسبت به آن اعلام نظر کنند تا شهرداری بتواند در این زمینه کمک کند. 

وی افزود: ارتفاعات توچال و بی بی‌شهربانو جزو میراث طبیعی است و باید از آن‌ها حفاظت کنیم. این حفاظت باید همیشگی باشد و نباید مورد کاستی قرار گیرد. 

میلانی ادامه داد: براساس گزارش شورایاری محله سوهانک اخیرا تردد ماشین‌های شاسی بلند آفرود از مبادی ورودی پارک جنگلی سوهانک در ارتفاعات مشرف به تهران گسترش پیدا کرده است و علاوه بر مزاحمتی که برای شهروندان ایجاد می‌کند خسارت بسیار جدی به پارک و ارتفاعات حساس شمال شرق تهران وارد می‌شود. 

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه سرمایه‌گذاری قابل توجهی برای جنگل کاری در این منطقه انجام شده است، گفت: انجام چنین فعالیت‌های مخربی اصلا مجاز نیست. در سال ۹۶ با این موضوع برخورد شد اما سه ورودی به این پارک وجود دارد و لازم است شهرداری در اسرع وقت اقدامات کنترلی و حفاظتی برای گیت‌های ورودی را انجام دهد. به شهرداری تهران تذکر می‌دهم در اسرع وقت با همکاری منابع طبیعی تهران نسبت به ایجاد گیت‌های کنترلی در ورودی پارک مذکور اقدام و گزارش جامعی از وضعیت بهره برداری از پارک جنگلی مذکور به شورای شهر ارسال نماید./ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: