سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۴۹۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۰
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در واکنش به بحث محرومیت نادری از سوی فیفا گفت: در این مورد چیزی ‌ندیده‌ام اما بعید می‌دانم تا زمانیکه رضایت‌نامه بازیکنی صادر نشده است برای وی ITC صادر شود.
تیتر20  - سهیل مهدی درباره درخواست باشگاه تراکتور برای اتمام محرومیت سعید واسعی از تاریخ ۱۷ فروردین و حضور وی در دیدار مس رفسنجان گفت: احکام انضباطی در اختیار کمیته انضباطی، کمیته وضعیت و ارکان قضایی فدراسیون فوتبال است و آنها باید درباره تعلیق و استیناف محرومیت‌ها تصمیمی‌گیری کنند. در نهایت تصمیم آنها با امضای دبیرکل به ما ابلاغ می‌شود و آن را عملیاتی خواهیم کرد. سازمان لیگ تصمیم‌گیرنده نیست و فقط تصمیم‌ها و احکام این ارکان را اجرا می‌کند.

وی افزود: تاکنون هم درباره سعید واسعی چیزی ندیدیم اما اگر بحثی باشد با توجه به اینکه امروز تعطیل است و احتمال دارد همه افراد در محل کارشان نباشند، به احتمال فراوان این موضوع به شکل شفاهی به ما اعلام خواهد شد. اگر چه تا الان هم چیزی به ما اعلام نکردند اما اگر نامه‌ای با امضای دبیرکل به ما ابلاغ شود و یا به شکل شفاهی درباره اتمام محرومیت واسعی بحثی را به ما ابلاغ کنند، مشکلی برای اجرای آن نداریم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره تعویق دیدار نفت آبادان و استقلال گفت: این درخواست حدود ۵، ۶ روز قبل ارسال شد و ستاد مقابله با کرونا هم موضوع را بررسی کرده و در نهایت به این نتیجه رسید که بازی نفت آبادان و استقلال به تعویق بیفتد. این موضوع را هم به ما ابلاغ کرد. خوشبختانه تقسیم کارها به شکلی است که گروه‌های تصمیم‌گیرنده متنوع هستند درباره کرونا در فوتبال هم فقط ستاد مقابله با کرونا در فوتبال تصمیم‌گیری می‌کند که اعضای آن هم مشخص هستند. ما در بحث برنامه‌ریزی و اجرای کار فعلایت داریم همانگونه که وظایف ارکان قضایی مشخص است.

مهدی تصریح کرد: این تقسیم کار کمک می‌کند تمام تصمیم‌ها مشخص ، حرفه‌ای  و متناسب با شرایط اتخاذ شود. آنگونه که ما شنیده‌ایم به دلیل سختگیری‌هایی که در کشور عربستان وجود دارد ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفت بازی استقلال و صنعت نفت را به تعویق بیندازد تا دست نماینده کشورمان یعنی تیم استقلال در عربستان بسته نباشد. همانگونه که سال گذشته با تصمیم این ستاد بازی پرسپولیس مقابل نساجی هم در آستانه حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد.

وی درباره اینکه با توجه به اوج گرفتن وضعیت کرونا و لغو برخی دیدارها آیا خبرنگاران برای ورود به ورزشگاه‌ها در خطر نیستند، گفت: برای حضور خبرنگاران در ورزشگاه ستاد مقابله با کرونا تصمیم‌گیرنده بود و این ستاد هم طبق هماهنگی با سازمان لیگ تصمیم گرفت در شهرهایی که وضعیت آنها نارنجی و قرمز نیست ۱۰ خبرنگار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ورزشگاه بیایند اما تصمیم گرفته شد میکسدزون و نشست خبری بازی‌ها همچنان به شکل آنلاین باشد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ تصریح کرد: برای شهرهایی که اکنون وضعیت قرمز و نارنجی ندارند خبرنگاران می‌توانند به ورزشگاه بروند و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد اما در شهرهایی که وضعیت‌شان قرمز و نارنجی است مطمئنا تمهیداتی در نظر گرفته خواهد شد. به همین دلیل برای فعالیت ۱۰ خبرنگار در شهرهایی که از لحاظ کرونایی وضعیت نارنجی و قرمز ندارند مجوز ورود به ورزشگاه صادر شد. وقتی هم خبرنگاران تماسی با بازیکنان و مربیان تیم‌ها نداشته باشند می‌توانند به ورزشگاه آمده و کار خود را انجام بدهند.

مهدی درباره اینکه آیا احتمال دارد در بازی فردا استقلال و پیکان و همچنین دیدار هفته آینده پرسپولیس و نساجی در ورزشگاه آزادی میکسدزون وجود نداشته باشد، توضیح داد: این بستگی به شرایط رنگ کرونا در تهران دارد. چارچوب‌ها و قوانین و پروتکل‌ها تعریف شده و طبق همان دست ما باز است و فعالیت می‌کنیم. باید بگویم در تلاش هستیم در صورت اینکه تهران و سایر شهرها از لحاظ کرونا وضعیت زرد و آبی داشته باشند خبرنگاران بیشتری به ورزشگاه بیایند.

وی درباره مطرح شدن شایعه‌ای درباره محرومیت باشگاه استقلال و محمد نادری به دلیل بازی کردن این بازیکن برای آبی‌پوشان بدون صدور رضایت‌نامه از سوی باشگاه کورتریک بلژیک و اینکه آیا اصولا بدون صدور رضایت‌نامه برای یک بازیکن ITC صادر می‌شود، گفت: این موضوع را باید از ارکان حقوقی فدراسیون فوتبال بپرسید اما تا جایی که می‌دانم تا زمانی که رضایت‌نامه‌ای برای بازیکن صادر نشود ITC وی هم صادر نخواهد شد. من چیزی ندیدم و بهتر است مسئولان بین‌الملل فدراسیون در این مورد پاسخگو باشند.

مسؤول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال تصریح کرد: بعید می‌دانم بدون صدور رضایت ‌نامه ITC صادر شود اما اطلاعات کامل‌تر در اختیار ارکان حقوقی است و آنها راحت‌تر می‌توانند این فرآیند را اعلام کنند. اگر مورد یا شکایتی هم باشد کمیته بین‌الملل بیشتر در جریان است. اگر بحثی نهایی شود به ما ابلاغ خواهد شد اما تا کنون چنین چیزی ندیده‌ام.

مهدی درباره تمهیدات سازمان لیگ نسبت به تیم‌هایی که با استفاده از بازیکنان دارای علائم مشکوک وارد بازی‌ها می‌شوند، گفت: خوشبختانه سازمان لیگ به صورت دائم طبق هماهنگی با ستاد کرونا موارد مربوط به کرونا را بررسی کرده و از تیم‌ها تست PCR  گرفته می شود. اینگونه نیست که بدون تست‌گیری مسابقات خود را پشت سر بگذاریم. هر لحظه تست‌گیری انجام می‌شود و پزشکان تیم‌ها هم مسائل مختلف را کنترل می‌کنند. اگر تستی هم مثبت در آمده باشد مربوط به بعد از بازی است اما تقریبا میزان ابتلای بازیکنان و اعضای تیم ها در لیگ برتر زیر ۲ درصد است.

وی اضافه کرد:‌ باید این مسائل را به پزشکان واگذار کرد اما خوشبختانه پزشکان تیم‌ها و ستاد مقابله با کرونا این بحث را خوب رصد کرده‌اند و ابتلای زیر ۲ درصدی نشان می‌دهد نسبت به صنف‌های دیگر تیم‌های لیگ برتری فوتبال ایران خوب کنترل شدند. به هر حال کرونا یک بحث جهانی است همانگونه که کاوه رضایی و هم‌تیمی‌هایش در بلژیک با وجود اینکه شرایط خوبی از لحاظ کنترل کرونا در این کشور وجود دارد و مردم بلژیک واکسن هم تزریق می‌کنند به کرونا مبتلا شدند./فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: