پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 25
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۰۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
طبق آمار، صادرات فولادی‌‌‌ها در ۶ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته، رشد ۳.۸ تا ۱۸۰.۱درصدی را تجربه کرده است. بر این اساس بیشترین حجم صادراتی متعلق به شمش فولاد و بیشترین ‌درصد رشد صادرات متعلق به آهن‌‌‌اسفنجی با رشد ۱۸۰.۱درصدی بود.
کد خبر: ۶۵۵۱۵

تیتر۲۰- براساس جدول آماری ارائه‌شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از عملکرد ۶ماهه فولادسازان در امر صادرات، از ابتدای سال تا پایان شهریورماه، بخشی از تولید صورت‌گرفته در زنجیره آهن و فولاد تولیدی ایران، صادر شده و بخش قابل‌توجه آن به بازار داخل کشور تزریق و صرف مصارف داخلی شده است.

از بالغ بر ۷میلیون تن فولاد صادراتی بیشترین حجم متعلق به شمش فولاد (فولاد میانی) است که بالغ بر ۳.۵میلیون تن ثبت شده و رشد ۲۵.۶درصدی نسبت به میزان صادرات در مدت مشابه سال گذشته دارد.

اما بیشترین رشد صادارت در مقایسه آماری این دو بازه (۶ماه اول ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲) مختص آهن اسفنجی با‌ ۱۸۰.۱‌درصد است. طبق آمار، در مجموع ۶ماهه امسال، از ۱۵میلیون و ۴۲۲‌هزار تن شمش فولادی تولیدشده، ۳میلیون و ۶۹۰‌هزار تن صادر شده که بیشترین حجم صادراتی فولادی‌‌‌هاست و ۲۵.۶‌درصد بیش از میزان صادرات آن در نیمه نخست سال گذشته است که ظرف آن مدت، ۲میلیون و ٩٣٧‌هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) صادر شده بود. پس از آن، یک‌میلیون و ۵٣٨‌هزار تن محصولات فولادی طی نیمه نخست سال‌جاری صادر شده (از ۱۱میلیون و ۱۱۲هزارتن تولیدی) که نسبت به یک‌میلیون و ۴٢٣‌هزار تن صادرات در ۶ماه ابتدایی ١۴٠١ حدود ۸‌درصد بیشتر است.

ظرف ۶ماهه امسال ۶میلیون و ۳۵۷‌هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده که بالغ بر یک‌میلیون و ٣٠۰‌هزار تن آن صادر شده است. حجم صادراتی مقاطع طویل فولادی در نیمه نخست امسال نسبت به یک‌میلیون و ٢۵٩‌هزار تن صادرشده در مدت مشابه سال گذشته ۳.۸‌درصد افزایش یافته است.

صادرات مقاطع تخت فولادی نیز از ١۶۴‌هزار تن در مجموع ۶ماه ابتدایی ١۴٠١ به ٢٣١‌هزار تن در مدت مشابه سال‌جاری رسیده که از افزایش ۴۰.۹درصدی صادرات این مقاطع فولادی حکایت دارد. در مدت مذکور سال‌جاری ۴۰میلیون و ۷۵۵‌هزار تن مقاطع تخت فولادی در کشور تولید شده است.  در نهایت از ۱۸میلیون و ۸۵۷‌هزار تن آهن اسفنجی تولیدشده، ٨٧۴‌هزار تن صادر شده که ۱۸۰.۱‌درصد بیشتر شده است. در مجموع ۶ماه ابتدایی سال گذشته، ٣٢١‌هزار تن آهن اسفنجی تولیدی کشور، صادر شده بود./دنیای اقتصاد

ارسال نظرات
موضوعات روز