سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 November 28
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴
تیتر ۲۰ گزارش می‌دهد:
پارس خودرو سراغ محصولی رفته است که می‌تواند در کلاس خودرو‌های اقتصادی تحولی جدید ایجاد کند.
کد خبر: ۶۵۶۶۷


تیتر20  -  پارس‌ خودرو به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان خودرو کشور ،سابقه همکاری با شرکت‌های بین‌المللی نظیر نیسان، رنو وبرلیانس و...، را در کارنامه دارد . این موضوع به تولید خودروهایی با تکنولوژی و دانش فنی روز توسط این خودروساز کمک کرده است.


به بیان دیگر استفاده از تجربیات آن‌ها با پیاده سازی مهارت های تولید مبتنی بر استانداردهای کیفی روز دنیا همواره موجب شده تا پارس خودرو در کیفیت محصولات تولیدی پیشرو باشد، بر همین اساس، این شرکت در سه ماهه پایانی سال جاری ،محصول جدیدی در کلاس سدان با تبعیت از استاندارد های بین المللی با نام سهند را به بازار عرضه خواهد کرد.


سهند، قدرتمند در عین ظرافت
سهند با استفاده از موتور M15GSI در بخش پیشرانه که از موتور پایه M15 توسعه یافته است بهره می‌برد. در این موتور ارتقا یافته با تغییرات ایجاد شده در سرسیلندر و سطح بالایی پیستون و با تغییرات در میل سوپاپ و استفاده از تکنولوژی زمانبندی متغیر سوپاپ ها، روی هم رفته بهبود عملکرد موتور نظیر افزایش نسبت تراکم، افزایش توان، افزایش گشتاور و بهبود مصرف سوخت و آلایندگی را به همراه داشته است.


علاوه بر این تغییراتی در راستای بهبود عملکرد خنک کاری و دیگر اجزای این موتور از قبیل مانیفولد ها، یاتاقان های ثابت و متحرک، رینگ‌های پیستون، مجراهای بلوک سیلندر و.. نیز انجام شده است. همچنین در پیشرانه از تکنولوژی راهنمای تعویض دنده مطابق استاندارد بین المللی شماره EU65 اتحادیه اروپا، برای کمک به راننده جهت انتخاب زمان بهینه تعویض دنده در شرایط مختلف استفاده شده است.


سهند در بخش سیستم های دینامیکی از سیستم تعلیق مک فرسون در محور جلو و سیستم تعلیق یکپارچه محور عقب استفاده شده است. در نمای بیرونی سهند چراغ های جلو LED و چراغ روشنایی روز مطابق استاندارد بین المللی شماره R67 اتحادیه اروپا، در کنار جلو پنجره شش ضلعی ترکیب جذابی را تشکیل داده اند، چراغ های عقب باریک و تمام  LEDکه استفاده از آن برای اولین بار در خودروهای بومی محسوب می‌شود، بر روی گلگیر و صندوق عقب نقش بسته است.


این درحالیست، موارد دیگری در بدنه این خودرو که به زیبایی آن افزوده است، خطوط ایجاد شده بر روی کاپوت، درب های جانبی، سپرها و درب صندوق است، هرچند مدل سانروف استفاده شده بر روی سقف و همخوانی آینه های جانبی و آنتن کوسه ای نیز به ویژگی های آن می افزاید.


سهند در نمای داخلی هم حواس ها را به خود جلب می کند به طوری که در طراحی و چیدمان دو رنگ تزئینات داخلی، داشبورد و صندلی‌ها مشاهده می‌شود. در این بین حتی طرح نو دریچه های خروجی تهویه مطبوع منحصر به فرد است.

دریافت تاییدیه آزمون کنترل پایداری 

سهند که در حال گذراندن مراحل پایانی تست های استانداردی است و توانسته آزمون سیستم کنترل پایداری را با موفقیت پشت سر گذاشته و تاییدیه دریافت کند. بر این اساس با تلاش های معاونت مهندسی شرکت پارس خودرو و مشارکت شرکت های مگاموتور، مرکز تحقیقات و نوآوری گروه سایپا و نظارت سازمان ملی استاندارد ایران، آزمون ESC خودرو سهند در پیست شرکت بارز کرمان و با حضور ناظران با موفقیت انجام شد.

سامانه کنترل پایداری الکترونیکی خودرو (ESC) با کنترل لحظه‌ای نیروی ترمز گیری چرخ‌ها در هنگام ترمزگیری شدید، پیچ‌ها و یا مسیرهای لغزنده از انحراف خودرو و خروج آن از کنترل راننده جلوگیری می‌کند و نقشی مهم در حفظ پایداری و ایمنی خودرو دارد.

سهند یک سدان اقتصادی مناسب اقشار مختلف

سهند به عنوان یک سدان اقتصادی در بازار عرضه خواهد شد. این خودرو در نسخه‌های دستی، اتوماتیک و دوگانه سوز به بازار عرضه می‌شود و امکانات این خودرو، بسته به انتخاب مشتریان، عبارتند از سیستم مولتی‌مدیا، سانروف، کروز کنترل، فرمان برقی با طراحی جدید، سنسور باران، ترمز اضطراری و دوربین عقب.

اما فارغ از طراحی جدید، تجهیزات و تکنولوژی‌های نوین به کار گرفته در خودرو سهند، عملکرد مناسب این محصول میان رده اقتصادی در مراحل پایانی آزمایش و آزمون‌های استانداردی قرار دارد، از این رو نتایج عملکردی در شرایط مختلف رانندگی و جاده نشان می دهد این خودرو با توجه به وزن پارامترهای مطلوبی از مصرف سوخت، حداکثر سرعت و زمان شتابگیری ارائه می‌دهد. در نتیجه به نظر می آید خودرو سهند به عنوان یک سدان جمع و جور ساخت داخل، در بازار پتانسیل جذب جوانان و مناسب خانواده ها خواهد بود.  

ارسال نظرات
موضوعات روز