پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 25
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
تیتر ۲۰ بررسی می‌کند: 
شرکت پروژه محور تجلی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، با بهره برداری  از پروژه کلاف سرمد ابرکوه وارد مرحله بهره برداری از پروژه‌های خود می‌شود که می‌تواند فصل جدید برای فعالیت‌های این شرکت محسوب شود.  
کد خبر: ۶۶۰۰۱

تیتر 20-  تامین نقدینگی یکی از اصلی ترین دلایل برای طولانی شدن زمان بهره برداری از پروژه های معدنی و صنایع معدنی است  که در دوران تشدید تحریم نیز عمل این چالش بیشتر شد. این در حالی بود که بسیاری از سرمایه های سرگردان راهی بازار طلا و ارز می شدند تا با نوسانات بسیار به سودهای کلان دست پیدا کنند. 


در این بین باید از راهکاری استفاده می شد تا این سرمایه ها راهی پروژه های نیمه تمام شوند و با شریک شدن سهامداران در سوددهی آنها را در مدت زمانی منطقی به بهره برداری رساند. 


در راستای چنین تفکری شرکت تجلی اولین شرکت پروژه محور از زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، کار خود را شروع کرد تا با جذب نقدینگی های موجود در جامعه به سراغ فعال سازی پروژه ها برود. 


یکی از شرکت هایی که تجلی سرمایه گذاری سنگینی در آن داشت، شرکت فولاد سرمد ابرکوه بود که تجلی در 3  پروژه آن وارد همکاری شد. حالا این شرکت از بهره برداری از پروژه کلاف سرمد ابرکوه تا پایان سال خبر می دهد که بی تردید خبر خوبی برای سهامداران آن خواهد بود. 


البته عمده موفقیت تجلی در این سرمایه گذاری را باید در اتمام پروژه در زمانی مشخص و منطقی دانست. چالشی که گریبان گیر بسیاری از پروژه ها شده امروز با فعالیت شرکت هایی همچون تجلی قابل حل است. فراموش نکنیم این شرکت پروژه محور که برای اولین بار در بخش معدن شکل گرفته است، با ارزیابی دقیق و کارشناسی به سراغ پروژه ها می رود و در صورت سودده بودن آنها اقدام به سرمایه گذاری می کند. 


با بهره برداری از پروژه کلاف سرمد ابرکوه درواقع بهره برداری از پروژه های تجلی کلید می خورد و می توان سال 1403 را سال پر باری برای این شرکت دانست.  
درخت سرمایه گذاری شرکت تجلی که دو سال از شروع فعالیتش می گذرد در حال به بار نشستن است و افتتاح پروژه ها در زمان های مشخص شده می تواند برگ برنده ای برای توسعه هرچه بیشتر فعالیت های این شرکت باشد. درواقع افتتاح به موقع پروژه ها قدرت شرکت تجلی را افزایش داده و می تواند پروژه های جدید دیگری را در دستور کار این مجموعه قرار دهد. اما در آن سوی ماجرا سهامدارانی قرار دارند که امروز شاهد به بار نشستن سرمایه خود بوده و مطمئن می شوند که تجلی براساس برنامه ریزی های انجام شده در مسیر درستی رو به حرکت است. 


این موضوع مهر تاییدی بر توسعه و ادامه دار شدن فعالیت های تجلی خواهد بود. از سویی دیگر مسئولیت مدیران این مجموعه را نیز سخت تر خواهد کرد، زیرا با توجه به شرایط اقتصادی و تغییرات در بازار داخلی و صادراتی ، تجلی باید به سراغ حوزه های سودده برود و سرمایه گذاری دقیقی بر پروژه ها داشته باشد. 


به عنوان مثال ورود این شرکت به حوزه عناصر نادر خاکی از اتفاقات مهم برای شرکت و سهامداران آن خواهد بود و می تواند سوددهی خوبی با توجه به بازارهای پیش رو داشته باشد اما نیازمند سرمایه گذاری بالایی خواهد بود. البته تیم تجلی نشان داده تا به امروز در دو سال اخیر یکه تاز سرمایه گذاری و حضور در پروژه های معدنی و صنایع معدنی مهم بوده و جایگاه خود را ایجاد و تلاش بر ارتقای آن دارد. 

ارسال نظرات
موضوعات روز