دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ - 2024 July 22
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۹
به گفته معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی سازی تاکنون 2 هزار و 500 ملک مازاد دولت شناسایی شده و این سازمان در تلاش است که این میزان را به 4 هزار ملک برساند.
کد خبر: ۷۰۰۶۷

تیتر۲۰- ابراهیم بازیان، گفت: در حال حاضر در سازمان خصوصی سازی بیش از 2 هزار و 500 ملک به عنوان مازاد در استان ها شناسایی شده که در مرحله ارزش افزایی، ارزش گذاری و پیگیری فروش آنها هستیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد: در قالب بسته های رونق استانی، علاوه بر موضوع مولدسازی املاک، تخصیص این املاک به پروژه های نیمه تمام در قالب مصوبات کمیته پایش که به پیشنهاد استان ها تهیه شده است را نیز پیگیری می کنیم.

بازیان در ادامه اضافه کرد: مولدسازی در مسیر رو به جلو و درستی است. امیدواریم تا انتهای سال جاری عدد 2 هزار و 500 ملک شناسایی شده کنونی به 4 هزار عدد برسد.

وی درباره مولدسازی املاک مازاد گفت: عواید حاصل از فروش و نیز عواید حاصل از تغییر کاربری این املاک که به نوعی مولد سازی شده اند، به خزانه واریز شده و یا به پروژه های عمرانی نیمه تمام تخصیص می یابد.

بازیان گفت: در برنامه سال جاری سازمان بایستی از محل واگذاری ها معادل 60 همت به خزانه واریز شود و عدم تحقق این مساله یعنی کسری بودجه، یعنی این سازمان در این درجه از اهمیت قرار دارد و باید دقت شود که این سازمان چقدر در پیشبرد اهداف توسعه کشور اثرگذار است.

وی تصریح کرد: در سال جاری به استناد قانون بودجه، حدود 130 همت رد دیون دولت به پیمانکاران از محل های مختلف پیش بینی شده است که این عدد در حوزه مولدسازی نیز 40 همت است و تکلیف داریم این رقم از محل فروش، تهاتر و سایر شئون مولد سازی تامین شود./ایلنا

ارسال نظرات
موضوعات روز