دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸
سبک زندگی

جزئیات ساز و کار انتقال مشاغل مزاحم به خارج از شهر

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره چرایی و چگونگی انتقال و جابجایی مشاغل مزاحم شهر تهران، توضیحاتی ارائه کرد.

محیط زیست همچنان پیگیر ابرتوده گاز متان جنوب تهران

معاون دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط‌ زیست ضمن اشاره به رایزنی‌ها و نامه‌نگاری‌های محیط زیست درباره گزارش ناسا برای ابرتوده ۵ کیلومتری گاز متان در جنوب شهر تهران گفت: سازمان‌های مسوول باید در جهت اجرای ابلاغیه سازمان محیط زیست در زمینه چگونگی طراحی محل‌های دفن و نحوه لوله‌گذاری‌ها در لاین مناسب عمل کنند.

مراقب قاتل خاموش باشید

یک فوق تخصص مراقبت‌های ویژه، درباره مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در فصل سرما به مردم هشدار داد.

بوم‌گردی‏‏‌ها نجات می‏‏‌یابند؟

کسب و کارهای مرتبط با گردشگری از روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ و با وقوع سیل در برخی استان‌‌‌ها نظیر گلستان،‌‌‌ خوزستان،‌‌‌ لرستان و.. دچار آسیب‌‌‌های جدی شدند. پس از آن در پی حوادث آبان ۹۸ ضربه دیگری به توریسم کشور وارد شد، در ماه‌‌‌های پایانی این سال شاهد شیوع ویروس کرونا در کشور بودیم که به شدت صنعت گردشگری را تحت‌تاثیر خود قرار داد.

ایبوپروفن موجب تشدید درد آرتروز زانوها می شود

یک مطالعه جدید نشان می دهد مُسکن های بدون نسخه مانند آسپرین، یا ایبوپروفن هیچ تاثیری در کاهش روند پیشرفت آرتریت زانو ندارند و حتی ممکن است شرایط را بدتر کنند.

نقش پروبیوتیک‌ها در بهبود اختلالات گوارشی و عفونت های تنفسی

دکترای تخصصی علوم تغذیه، با اشاره به نقش موثر پروبیوتیک‌ها و پره‌بیوتیک‌ها در سلامت بدن، مصرف این مواد را در بهبود اختلالات گوارشی، عفونت‌های تنفسی و بیماری‌های التهابی روده موثر برشمرد.
تیتر20 بررسی کرد؛

مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی سازمان تامین اجتماعی

مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی سازمان تامین اجتماعی
امروزه سازمان تامین اجتماعی با مشکلاتی زیادی مواجه است که تغییر و تحولات اقتصادی و اجتماعی باعث شده است که هزینه‌های این صندوق به شدت رو به افزایش باشد و این امر تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران سازمان تامین اجتماعی شده است. در سراسر دنیا کاهش نرخ تولد از یک سو و افزایش سن افراد از سوی دیگر، منجر به افزایش چشمگیر میزان جمعیت بازنشستگان شده است.

بازار راکد املاک کلنگی در پایتخت

بازار املاک کلنگی پایتخت با وجود آمد و شد بازدیدکنندگان از این املاک، فوق‌‌‌العاده راکد است و سهم این ابنیه از معاملات ماهانه مسکن در برخی محله‌‌‌های پرتقاضای بازار مسکن حتی به عدد انگشتان یک دست نمی‌‌‌رسد.

شهرداری چقدر سود بانکی می‌دهد؟

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از پرداخت روزانه ۱۲میلیارد تومان سود بانکی بابت وام‌هایی که شهرداری تهران دریافت کرده و هنوز تسویه نشده است، خبر داد.

سه گلوگاه صنعت نساجی

نگاهی به شامخ پوشاک و نساجی از ابتدای امسال تا مهرماه رکود را بیش از رونق به ذهن متبادر می‌کند. شامخ کلی این رشته فعالیت صنعتی در فروردین‌ماه سال‌جاری به طور فزاینده‌‌‌ای دچار افت شده و به ۶/ ۲۸واحد رسیده است. البته، مدیران این صنایع در اردیبهشت‌ماه احساس کردند که وضعیت این حوزه مساعدتر شده و شاخص مدیران خرید در این ماه به ۸/ ۸۱واحد رسید؛ ولی این رونق، چندان داوم نداشت و در ماه بعدی شامخ آن به یک‌‌‌باره ۳/ ۶۲واحد شد.

مقصد اجباری گردشگران ۱۴۰۰

جایگزینی خانه‌‌‌های اقوام و ویلاهای شخصی به‌‌‌جای برخورداری از اقامتگاه‌‌‌های عمومی در سفرها علاوه بر تغییر شکل سفر براساس عرف جهانی، دو پیام مهم را برای معادله توریسم ایران به ‌‌‌همراه دارد که در صورت به‌‌‌کارگیری راهبردهای کاربردی و اثرگذار، می‌تواند بازار گردشگری را در مسیر درستی قرار دهد، همان‌طور که با اعمال راهکارهای اشتباه و سطحی منجر به حذف گردشگری از اقتصاد کشور می‌شود.

خطر تب و عفونت ثانویه در کمین مبتلایان آنفلوآنزا

به گفته یک متخصص طب اورژانس، آنچه که خیلی در بیماران مبتلا به آنفلوآنزا شایع شده اینکه افراد بعد از هشت روز دوباره تب می‌کنند که این موضوع به ویژه در کودکان ناشی از عفونت ثانویه شایع است.

علائم گازگرفتگی چیست؟

سخنگوی سازمان آنش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ضمن تشریح علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، راه‌های جلوگیری از آن را بیان کرد.

معیارهای قیمت‌گذاری پوشاک از زبان رئیس اتاق اصناف

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در تعیین قیمت پوشاک، مولفه‌های زیادی نظیر کیفیت، مواد اولیه و برند، تاثیر‌گذار است، گفت: ضرایب سود عمده‌فروشی و خرده‌فروشی کالا در صنوف مختلف توسط سازمان حمایت تعیین می‌شود و تعیین سود خرده‌فروش توسط عمده‌فروش، تخلف است.