سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱
کد خبر: ۴۹۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
در این شرکت اگر یک فروشنده باشید، می‌توانید در هر سال بین ۴۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار درآمد داشته باشید حال آنکه اگر شما به‌عنوان یک مدیر چه مدیر میانی و چه مدیر ارشد در شرکت استرایکر مشغول فعالیت باشید در هر سال حقوقی بین ۱۰۰هزار دلار (برای مدیران تازه‌وارد) و ۲۰۰هزار دلار (برای مدیران مجرب) دریافت می‌کنید.
تیتر20 - شرکت استرایکر یک شرکت ۲ میلیارد دلاری تولیدکننده لوازم و تجهیزات پزشکی است که بیش از ۴۰ سال است در صنعت تولید و فروش تجهیزات پزشکی و امکانات اتاق‌های عمل فعالیت می‌کند و بیش از ۴۰ هزار کارمند در کشورهای مختلف برای این شرکت کار می‌کنند. آنچه شرکت استرایکر را از بسیاری جهات نسبت به سایر شرکت‌های فعال در صنعت تجهیزات پزشکی و بیمارستانی متمایز کرده است نه محصولات این شرکت بلکه دامنه گسترده پرداخت‌ها در این شرکت است که به شکل جالبی اجرا می‌شود. 

در این شرکت اگر یک فروشنده باشید، می‌توانید در هر سال بین ۴۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار درآمد داشته باشید که ۴۰هزار دلار حقوق سالانه برای فروشنده‌های درجه پایین و ۲۵۰هزار دلار حقوق سالانه برای فروشنده‌های برتر و بسیار موفق در نظر گرفته شده است حال آنکه اگر شما به‌عنوان یک مدیر چه مدیر میانی و چه مدیر ارشد در شرکت استرایکر مشغول فعالیت باشید در هر سال حقوقی بین ۱۰۰هزار دلار (برای مدیران تازه‌وارد) و ۲۰۰هزار دلار (برای مدیران مجرب) دریافت می‌کنید. یعنی اینکه حداکثر حقوق و مزایایی که مدیران شرکت دریافت می‌کنند از حداکثر حقوق و مزایای فروشنده‌های این شرکت کمتر است. البته مدیران عالی شرکت استرایکر برای این استراتژی خود دلایل گوناگونی دارند از جمله اینکه معتقدند عامل اصلی موفقیت شرکت در میدان رقابت نه گماردن مدیران درجه یک و فوق‌العاده بلکه جذب و بقای کارکنان و فروشندگان زبده و درجه یک است و اینکه پرداخت حقوق‌هایی بیشتر از حقوق مدیران به‌کارکنان به‌شدت بر انگیزه کارکنان برای ارائه بهترین عملکرد ممکن و ماندن در پست کارمندی یا فروشندگی تاثیرگذار بوده است.

 ناگفته پیداست که در این شرکت، کمتر کسی حاضر می‌شود فرصت کسب درآمد بیشتر و ارائه عملکرد درخشان‌تر را به‌خاطر تلاش برای ارتقا پیدا کردن به مقام مدیریت، از دست بدهد. در واقع مدیران تصمیم‌گیر در شرکت استرایکر به درستی دریافته‌اند که بهترین و زبده‌ترین افراد شرکت را باید در پست‌هایی به‌کار گرفت که بیشترین تماس و ارتباط را با مشتریان دارند و موفقیت شرکت‌ها در گرو عملکرد موفق افرادی است که بهترین کیفیت را برای برقراری ارتباط با مشتریان ارائه می‌دهند و به همین دلیل است که شرکت استرایکر در سال‌های اخیر به رشد بالای ۲۰درصدی فروش و سود دست یافته و آن را استمرار بخشیده است؛ به‌طوری‌که میزان کل فروش این شرکت در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۹/ ۱۴ میلیارد دلار بوده است که بخش عمده‌ای از این فروش عظیم را همان فروشندگان و کارمندانی موجب شده‌اند که حقوقشان نسبت به حقوقی که اغلب مدیران شرکت دریافت می‌کنند بیشتر و جذاب‌تر است./دنیای اقتصاد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: