سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۴۹۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۱
گروهی از سهامداران فروشگاه رفاه به‌علت تخلفات صورت‌گرفته توسط اعضای هیئت مدیره؛ خواهان انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید شدند.
سهامداران فروشگاه زنجیره ای رفاه به‌علت تخلفات صورت‌گرفته خواهان انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید شدند
تیتر20 - پس از انتشار گزارشی در خبرگزاری آنا مبنی بر اینکه «چرا مدیران بانک‌ها و شهرداری‌های سهامدار فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در مقابل تخلفات و عدم اجرای تعهدات خریداران سهام این شرکت، از ضمانت‌های اجرایی که در اختیار دارند، استفاده نمی‌کنند؟» منجر به این شد تا بانک سپه پیش‌قدم شده و نسبت به احقاق حقوق ازدست‌رفته سهامداران توسط فروشگاه رفاه اقدامات مقتضی را انجام دهد.  

بر این اساس، ۲۴ شهرداری کلان‌شهرهای کشور از جمله شهرداری تهران نیز طی نامه شماره ۲۱۳۸ مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۱  با توجه به تخلفات صورت گرفته، درخواست اعمال ماده ۹۵ لایحه اصلاحی قانون تجارت را بر اساس دریافت گزارش‌های مراجع رسمی و انتظامی مبنی بر تخلفات صورت‌گرفته در شرکت رفاه کردند. 
سهامداران فروشگاه زنجیره ای رفاه به‌علت تخلفات صورت‌گرفته خواهان انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید شدند
از سوی دیگر چهار شرکت بیمه از جمله بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه ایران، بیمه آسیا و بیمه البرز و همچنین سازمان ملی زمین و مسکن در نامه‌ای به‌علت تخلفات صورت گرفته در شرکت و وقایعی که در صورت‌های مالی شرکت منعکس شده، خواستار برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده با موضوع انتخاب اعضای هیئت مدیره فروشگاه رفاه شدند. 

یادآور می‌شود سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه متعلق به ۵ بانک بزرگ کشور، ۲۴ شهرداری، ۴ شرکت بیمه، سازمان ملی زمین و مسکن و بیش از ۳۵ هزار سهامدار خرد حقیقی بوده که سهام بانک‌ها در یک فرآیند معیوب و مسئله‌دار به متهمان پرونده‌های بانکی و ارزی کشور واگذار شد.
سهامداران فروشگاه زنجیره ای رفاه به‌علت تخلفات صورت‌گرفته خواهان انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید شدند
با توجه به اینکه شهرداری‌ها و بانک‌ها در ماهیت نهادهای عمومی و متعلق به همه مردم ایران است، فرایند واگذاری سهام این فروشگاه که حدود ۲۰ درصد ارزش واقعی قیمت‌گذاری‌شده است، درواقع ضایع شدن حقوق همه مردم و در یک سطح کلان بوده است .
حال می‌بایست منتظر ورود بانک‌های ملی، ملت، تجارت و صادرات در راستای احقاق حقوق سهامداران خود باشیم. /آنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: