جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 01
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
تیتر ۲۰ بررسی می‌کند: 
شرکت فولاد خراسان با رکورد زنی‌های پی در پی در تلاش است تا سهم خود را در تولید و فروش افزایش دهد و این موضوع را می‌توان ناشی از نگاه مدیران این مجموعه دانست. اتفاقی که دستاورد‌های زیادی به همراه دارد.
کد خبر: ۶۶۸۷۹

تیتر20-  تولید کنندگان فولاد هرچند در شرایط سخت تامین انرژی و سایر زیرساخت های اصلی خود قرار دارند، اما به دنبال رکوردزنی های پی در پی بوده و به نوعی در رقابت با یکدیگر هستند.


 حالا رکورد زنی ها به فولاد خراسان رسیده است که نشان می دهد استراتژی این مجموعه پس از تغییرات مدیریتی در یک سال گذشته با تغییراتی همراه شده که توسعه هرچه بیشتر را در دستور کار خود قرار دهد.

 
شرکت فولاد خراسان در آذرماه سال جاری موفق به رکورد زنی در تولید شمش شد. نکته مهم این است که این رکورد در کمتر از یک ماه از رکورد قبلی به ثبت رسیده است. 


درواقع واحد فولادسازی با تولید 111 هزار و 162 تن شمش، افزایش سه هزار و 702 تنی در تولید فولاد خام این واحد به فاصله یک ماه از رکورد قبلی به ثبت رسید. 


اما این رکورد زنی و همچنین ثبت آن در فاصله ای کوتاه از رکورد قبلی به چه معنا خواهد بود؟  


در گام اول رکوردزنی های فولاد خراسان به این معنا است که فولاد خراسان در تامین مواد اولیه به وضعیت پایداررسیده است و توانست این چالش را برای خود مدیریت کند. 


اما در گام دوم این رکوردزنی در آذرماه آن هم پس از تابستانی که واحدهای فولادی درگیر کمبود برق بودند و حالا در انتظار قطعی گاز هستند، حاکی از آن است که این مجموعه به دنبال جبران کاهش تولید در زمان هایی است که این کمبود ها در حوزه انرژی، تولید را دستخوش تغییر می کند.


اما این موضوع می تواند پالس مثبتی به مشتریان صادراتی فولاد خراسان باشد. درواقع مشتریان صادراتی این مجموعه می دانند که تولید در این مجموعه حالتی پایدار دارد و این می تواند بر حجم تولید و زمان تحویل ها اثر مثبت داشته باشد. 


اما از سویی دیگر این رکوردزنی ها می تواند حاوی پیام دیگر باشد. نگاه توسعه ای در مجموعه فولاد خراسان با اعمال تغییراتی حالا بر مشکلات فائق آمده و به سراغ رکوردزنی ها رفته است. درواقع اصلی ترین دلیل را باید در نگاه تیم مدیریتی و اجرایی مشاهده کرد. 

اما ادامه دار شدن این رکوردها چه دستاوردی برای فولاد خراسان دارد؟ 


بدون شک با ادامه دار شدن این رکورد زنی ها حجم تولید محصولات در این مجموعه افزایش یافته و میزان عرضه آن به بازار هم بالا خواهد رفت.


 این موضوع به معنای افزایش درآمدهای این مجموعه خواهد بود که می تواند روند اجرایی طرح های توسعه ای را سرعت ببخشد.


 با ورود طرح های توسعه به مدار تولید مانند واحد کنسانتره سازی و همچنین توسعه سبد محصولات، فولاد خراسان می تواند سهم خود در بازارهای داخلی و صادراتی افزایش دهد.


 درواقع می توان گفت فولاد خراسان به دنبال تبدیل شدن به قطب فولادی در شمال شرقی کشور است تا بر توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه اثر گذار باشد.


با ادامه دار شدن این رکورد زنی ها و فروش بیشتر بی شک طرح های بسیاری به مدیریت فولاد خراسان اجرا می شود که می تواند ابتدا به نفع سهامداران و در ادامه به نفع صادرات غیر نفتی کشور باشد. 

ارسال نظرات
موضوعات روز