يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 21
پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران    *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *    پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران     *     پایگاه خبری تیتر20 ؛ رسانه بنگاه های اقتصادی ایران      
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۲
تیتر ۲۰ گزارش می‌دهد:
دور جدید واردات در حالی آغاز شده است که خودرو‌های چینی سهم زیادی از محصولات جدید را به خود اختصاص داده اند. اما آفتاب خودرو با توجه به سابقه وشناختی که از بازاردارد یک برند محبوب ژاپنی را به ایران آورده است و می‌خواهد با مزدا نیاز طرفداران این برند را برآورده کند.
کد خبر: ۷۰۱۲۳

تیتر20  -  روند ورود خودروهای وارداتی صفر کیلومتر به کشور با ورود اولین محموله ها از اسفند 1401 وارد فازاجرایی شد. عرضه این خودروها نیز از مهرماه سال گذشته آغاز شد.


 در دور جدید، آئین نامه واردات خودرو  با تغییر و تحولاتی همراه شد و بر خلاف دفعات گذشته بازیگران زیادی به این عرصه ورود کردند.


وزارت صمت درنظرداشت که با گسترده تر کردن فضای فعالیت تنوع و تیراژ واردات را افزایش بدهد و همچنین میزان رقابت را نیز بالا ببرد.


دراین وضعیت شرکت های زیادی برای واردات این خودروها اعلام حضور کردند. اما ترکیب خودروهایی که تا به امروز وارد شده اند ، نشان می دهد که سهم خودروهای چینی بیشتر از سایر رقباست.


هر چند این امر نیز دلایل خود را دارد. ولی بسیاری از علاقمندان به خودروهای وارداتی ، به دنبال محصولات غیر چینی هستند.


به همین دلیل آفتاب خودرو با توجه به سابقه همکاری و عرضه چندین برند مختلف در قالب نمایندگی شرکت های واردکننده ، این بار تصمیم گرفت که خودش دست به کار شود.


آفتاب خودرو با توجه به شناخت بازار و نیاز طرفداران خودروهای وارداتی سراغ یک برند محبوب ژاپنی رفت که پیش از تحریم ها توسط شرکت دیگری عرضه می شد.


با این حال تحریم های داخلی و خارجی دوستداران این برند را از در اختیار گرفتن محصولات جدیدش محروم کرد.اما با از سرگیری واردات و درمیان برندهای مختلفی که وارد کشور شده اند ، آفتاب خودرو با مزدا وارد این عرصه شد و رسما خود را به عنوان یک بازیگر جدید در بازار خودروهای وارداتی معرفی کرد.


درباره آفتاب خودرو
بر اساس آنچه که این شرکت درباره خود عنوان می کند ، گروه آفتاب خودرو ،ابتدا فعالیت خود را با همکاری با بزرگترین خودروسازان کشور شروع کرد. 


البته  سالیان زیادی است که در زمینه عرضه محصولات خودرویی از برندهای معتبر کره جنوبی، چین و ایران فعالیت می کند. 


آفتاب خودرو در کنار عرضه محصولات این برندها ، در بحث خدمات پس از فروش قدم های محکمی برداشته است و ارائه سرویس به دارندگان خودروهای مزدا یکی از این گام ها به شمار می آید.


به نظر می رسد که تجربه همکاری با برندهای مختلف داخلی و خارجی و ارائه خدمات پس از فروش تجربه این شرکت را به شدت افزایش داده است و در عین حال زمینه های شناخت دقیق نیاز بازار را فراهم کرده است.


 آنها طی سال های فعالیت خودرو از یک سو با توجه به عرضه خودروهای ایرانی ،کره ای و ژاپنی توانسته اند قدرت تشخیص و انتخاب بالایی را به دست بیاروند و در عین حال می دانند که چگونه باید طبق استانداردهای جهانی به دنبال رضایت مشتری باشد.


به همین دلیل با شروع دور جدید واردات خودرو ، آنها مذاکره با مزدا را جهت اخذ نمایندگی رسمی آغاز کرده اند. 


در حال حاضر آفتاب خودرو به عنوان نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش شرکت مزدای ژاپن  در ایران به ارائه محصولات این شرکت اقدام می کند.


آفتاب خودرو با توجه به اینکه به عنوان نماینده این شرکت ژاپنی فعالیت می کند قصد دارد که به سرعت محصولات جدید این برند را عرضه و سهم مناسبی از بازار را به خود اختصاص بدهد.


به همین علت آنها ابتدا کار را به سه خودرو مزدا ۳، CX50  و CX30 آغاز کرده اند که به زودی از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی عرضه خواهند شد.


با توجه به انتخاب خودروهایی در کلاس سدان و کراس اوور و همچنین سابقه و کیفیت محصولات این برند درایران تشخیص استقبال و افزایش رقابت چندان سخت نیست. 


همچنین آنگونه که اعلام شده است آفتاب خودرو قصد دارد تا نسل جدید مزدا 6 را نیز به بازار ایران بیاورد. این خودرو با نام مزدا EZ6  به ‌صورت اختصاصی برای بازار چین معرفی شده است . این خودرو با پیشرانه‌های پلاگین هیبرید و الکتریکی برای عرضه به بازار چین در نظر گرفته شده است که توسط شرکت آفتاب خودرو به بازار ایران عرضه خواهند شد.

البته باید در نظر داشت که تمام این محصولات مانند سیار برندها از جمله هوندا و تویوتا در کارخانه های مستقرچین این شرکت ها تولید می شوند. بنابراین می توان از ادامه و تدوام عرضه آنها اطمینان داشت.

 

ارسال نظرات
موضوعات روز